Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriának, Németországnak...

Ausztriának, Németországnak mennyi kezdőtőkével érdemes nekivágni?

Figyelt kérdés
Kiköltözés szempontjából? Aki kiköltözött, mennyi megtakarítással rendelkezett?

2016. nov. 6. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En tudod mivel kapaszkodtam fel 2,5 eve a Nepligetben a buszra 3 borondon kivul? kb 200 euroval, azt is kolcsonbol...
2016. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvtudás, akkor munkát relatíve hamar találsz - feltéve, hogy nem akarsz nyolc általánossal topmenedzseri pozíciót.


Anyagi szempontból a kezdeti legnagyobb nehézséget a lakhatás okozhatja. Ha van ismerős, akihez bejelentkezhetsz és meghúzhatod magad pár hónapig, akkor nem gáz, de ha nincs, akkor bérelned kell valamit, ami húzós lehet. Albérlet esetén ugye egy havi lakbér plusz három havi kaució, az már igen meredek összeg a forinthoz szokott egyszeri magyarnak.

2016. nov. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de 95%, hogy eloszor munkakozvetitovel fog dolgozni, es van, hogy ok biztositanak lakhatast, aminek dijat az elso berbol vonjak le. Nalam is igy volt.
2016. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha magyar munkaközvetítőről beszélünk, akkor lehet. Meg az is, hogy ott húzzák le és verik át, ahol érik.


Német munkaközvetítő viszont nem fog lakásbérléssel szórakozni.

2016. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egesz biztos, hogy fog, csak meg kell talalni ;) 200 eurobol szerinted tudtam volna lakast berelni? :) Rendes hivatalos nemet munkakozvetito volt, veluk kezdtem a rastatti merci gyarban.
2016. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A magyar meg...no igen, valszeg at fog verni, de indulasnak meg az is jo lehet.
2016. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én Németországba költöztem ki, nem munkaközvetítőn keresztül mentem. Amint megkaptam az állást, már nekiálltam lakást keresni, mert kb 7-8 hét volt hátra a kezdésig. Ki is utaztam, 1-2 napra lakásokat nézni. Én azt mondanám, hogy a minimum amivel érdemes nekivágni (tényleg minimum) 1500-1600€. Ha szerencséd van és találsz lakást (inkább csak egy szobát) olcsóbban, 2 havi kaucióval, valószínűleg elég messze lesz a központi helyektől, sokat kell utazni, a tömegközlekedés meg nem olcsó.
2016. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Tudom, hogy elsőre ijesztő ez az összeg, de egy példa:

Stuttgartban, és környékén egy szoba bérlése 350€ (de inkább több), tehát 1. havi bérleti díj+kaució= 1050€. A bérlet az összes zónára 210€ (kevesebb zónára nyilván olcsóbb) és a többi marad kajára, tisztálkodásra stb.

2016. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Több mindentől függ.

1. hova költözöl (kisváros, vagy nagy-, illetve, hogy túristaváros vagy nem )Kisváros olcsóbb, akár gyalog is járhatsz munkába, nagyváros drágább, nem nagyon tudsz gyalog járni, kivéve ha pl egy szállodában dolgozol, és ők biztosítanak neked egy szobát havi párszáz euroért, amit levonnak majd a fizetésedből. Ha túristák által sűrűn látogatott -akár- kisvárosba mész, ott drága az albérlet. De több a vendéglátós munka, főleg szezonban.


2. mennyire tudsz németül


3. mi a végzettséged


4. egyedül jössz e (ha pl. vki a párjával vagy gyerekkel jön, és a párja nem beszéli a nyelvet egyáltalán akk ugye nőnek a költségek)


Van néhány munkaközvetítő cég, akik segítenek a lakhatásban, de nem sok nem segít. Ha magadnak kell bérelned, akkor pl bérpapír nélkül nem is adják ki a lakást..


Ha leírod bővebben azokkal a témákkal kapcsolatban amiket érintettünk, hogy rád mik igazag, akkor jobban tudunk segíteni.

2016. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hansulrich86 válasza:

Kedves Kerdezö,


attol függ hova szeretnel jönni N.o-n belül es milyen munkara szeretnel kapni. Az en peldambol kiindulva, ha Bajororszagba (Münchenbe), es diplomas BWL vagy Mernökkent szeretnel elhelyezkedni, akkor minimum 3500 Euroval indulj utnak ezzel 2 honapig kihuzod kb, (Nemm kell aggodj, mert diplomas allassal 6-8 het alatt visszasporolod). Ha peldaul Kelet-N.oba mennel es akarmilyen munkat elfogadsz (pl.: Kezbesitö, takarito), akkor megindulhastz akar 1000 Euroval is, mert arra fele olcso a lakhatas (200Euro-tol) es shit melot az ember altalaban par nap alatt talal.


Remelem tudtam segiteni.


Üdv F/29

2016. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!