Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendeltem valamit pentek...

Ha rendeltem valamit pentek este es ma delbe visszairtam nekik egy e-mailt hogy megse kell akkor ugye mar nem kell kifizteni?

Figyelt kérdés
Vagy hogy lehet visszamondani?
2017. márc. 26. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha rendeltem valamit pentek este es ma delbe visszairtam nekik egy e-mailt hogy megse kell akkor ugye mar nem kell kifizteni?"


Attól függ, hol rendelted... A Vaterán például szerződéskötésnek minősül a rendelés - visszamondása szerződésszegésnek minősül és negatív értékeléssel "díjazható"

Egyébként miért rendelted meg, ha nem kell? Az elállási jogot nem arra találták ki, hogy felelőtlen vevők szórakázzanak, hanem azért, hogy ha nem olyan a termék, mint a képen, a leírásban, akkor visszaküldhetik.


Ha valamilyen nagyobb cégtől rendelted, akkor valószínűleg szerencséd lesz, mert még nem csomagolták be a hétvége miatt - de ha már átadták a futárszolgálatnak, akkor a futárköltséget rád terhelheti az eladó.

2017. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha pl emag, simán úton volt már a csomag másnap
2017. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igazából tökmind1. ha kaptál e-mailt már arról, hogy a csomagot átadták a futárszolgálatnak(ami gondolom esélytelen, mert általában 4-5 óra körül szoktak menni a begyűjtő körökre a futárok, meg amúgy se hiszem, hogy maga a cégnél is 5nél tovább dolgoznának), akkor nyilván teljes nyugodtsággal írhatsz nekik e-mailt, holnap reggel valószínűleg el is olvassák, és törlik a rendelést.


ha már esetleg mégis úton van, akkor meg nem vagy köteles átvenni a futártól, és kifizetni. ha meg mégis átveszed, akkor van elméletben 14 napod elállni a vásárlástól, és visszaküldheted, természetesen használatlanul.

azt már nem tudom, hogy ebben az esetben a visszaküldés díjmentes-e vagy neked kell fizetni a futárt, de ez a dolog biztos nem játszik, át sem kell venned a futártól, ha nem akarod. de szerintem ez sem játszik, mert péntek este senki nem fog feladni semmit, sem pedig szombaton.

2017. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"át sem kell venned a futártól,"

Mint írtam, az elállási jog nem arra vonatkozik, hogy megrendelem és meggondolom magam - a webáruházat meg jól megszivatom, mert elbukja a futárköltséget.


Tekintettel arra, hogy az elállási jog bevezetése óta a vevők tévesen értelmezik az elállási jogot és megrendelik, majd máshonnan is megrendelik, amelyik hamarabb jön, azt átveszik, ami csak 1 nappal később jön, azt nem veszik át, ezért a webáruházak is elkezdtek "védekezni": van olyan webáruház, amelynek a ÁSZF-jében benne van, hogy át nem vett termék esetén a futárköltség a vevőt terheli. Majd utána a következő mondat: a vevő a rendelésével tudomásul veszi az ÁSZF-et. S bizony, ha a vevő nem olvassa el, akkor koppanhat...

Hangsúlyozom: nem a vevők ellen vagyok, csak a felelőtlen rendelgetés, szórakozás ellen.

2017. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!