Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rosszul töltöm ki az...

Ha rosszul töltöm ki az adóbevallást akkor mi van?

Figyelt kérdés
Jah, a ballagásra kapott pénzt melyik sorba kell beírni?
2010. máj. 12. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer elfelejtettem aláirni, berendeltek az apehba, beparáztam mint állat, azt hittem nagy baj lesz, de semmi nem volt, elém rakta az adóbevallásomat, aláirtam, és mehettem is haza
2010. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra nem lesz, berendelnek az apehba az ügyintézővel átnézitek és kész. Javítani fogja. Milyen ballagási pénzt? Nem ám beírod, nem kell beírni, jézusom.
2010. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ballagásra kaptad a pénzt akkor nem kell adózni. Gondolom akitől kaptad nem jogszerűtlenül szerezte azt a pénzt...
2010. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen hibát követsz el. Lehet, hogy behívnak javítani, de az is lehet, hogy ha olyan hibát vétesz, hogy megbüntetnek. Ha minden bevallanivaló bért és egyebet feltüntetsz a bevallásban, akkor nem fognak büntetni.

Persze az előzőeknek igazuk van, a ballagásra ajándékként kapott pénzt nem kell beírni, az nem jövedelem, hanem ajándék. Ha nagy összegű, akkor legfeljebb ajándékozási illetéket kell fizetni utána, de az egy másik bevallás illetve bejelentés.

2010. máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De az is jövedelem. Sőt a bankszámlámra is befizettem, szóval tudják ellenőrizni...
2010. máj. 12. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az összeg? 200k van?

Amúgy nem nagyon ellenőrzik a pár száz ezret főleg hogy egyszeri. 200k t én is raktam a junior bankkártyámra majd letettem szép lassan de a kutya se nézte. A nagyobb adócsalásokra figyelnek inkább. Plusz igen ez az ajándékozási valami de ezt én úgy tudom hogy a tárgynál van és át játszhato.

2010. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
100.000FT
2010. máj. 12. 09:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, semmilyen adót nem kell fizetned utána. Ajándékozási illetéket sem.
2010. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!