Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan, máshogy fogalmaznák...

Sokan, máshogy fogalmaznák meg. Szerinted ki a gazdag ember?

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Aki megengedheti magának, hogy ne nézze az árakat a boltban mikor bevásárol, illetve nagyobb kiadásnál pl. ki tud fizetni úgy egy "normál" árkategóriás autót (kb. 5 millió), hogy anyagilag egyáltalán ne érezze meg.
2017. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gazdag ember (függetlenül, hogy most 150ezret, vagy 15 milliót keres havonta) aki:

megengedheti magának, hogy megvegye azt amire vágyik, anélkül, hogy nézze az árát, és, hogy gondolkodjon azon, hogy vajon ki tudja-e fizetni, nem kell-e máshonnan elvenni azt a pénzt, nem kell összehúznia magát, valamint, ha beütne egy krach az életében, akkor gond nélkül több hónapig bevétel nélkül meg tudjon élni ugyanazon a színvonalon mint a krach előtt (van annyi tartaléka).

2017. márc. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az a gazdag ember, akit "el tud tartani" a vagyona, befektetései, ingatlanok, stb. Az, hogy valaki nem nézi az árakat, ahhoz nem kell nagyon gazdagnak lenni, egy magasabb fizetés már elég, hogy gondolkodás nélkül megvegyek valamit a szupermarketben. Attól még rászolurok a munkára, és a havi bevételre, mégha megtakarításba is megy egy jelentősebb része.
2017. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az utolsóval.


Az én értlemezésemben az a gazdag ember, aki akár ma abbahagyhatná a munkát és fenn tudná tartani az aktuális életszínvonalát csak a tőkejövedelméből élete végéig.

2017. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Láttam én már olyan embert, akinek semmire nem volt igénye... megvolt mindene amit akart, mégse volt gazdag.

Emiatt inkább amit a hármas ír.



Másrészt akinek több pénze van nálam, az már számomra "gazdag", még ha csak egy picit is :).

2017. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!