Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbüntethet a UPC ha nem...

Megbüntethet a UPC ha nem hosszabbítottam hűségidőt és ugyanúgy használtam a szolgáltatást azóta is?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: volt egy hűségidős internetelőfizetésem a UPC Fiber power60 csomagra (havi kb. 4500 Ft-ért). A hűség lejárta előtt megszüntették ezt a csomagot és automatikusan áttettek - kezdetben változatlan áron - a 120-as csomagba. A hűségidőm nem sokkal ezután lejárt 2016 szeptemberében, és egy felettébb arrogáns ügyintéző folyamatosan hívogatni és zaklatni kezdett, hogy újabb hűségidő megkötése nélkül nem használhatom a szolgáltatást tovább, viszont mivel ez egy jobb csomag mint ami eredetileg volt, ha erre hűséget kötök akkor a havidíj felmegy kb 6000 Ft-ra. Mondtam neki, hogy akkor inkább hagyjuk, majd lemondom és váltok szolgáltatót. Ez végül nem történt meg azóta sem, különböző okok miatt (leginkább azért mert egyszerűen nem volt időm ezzel foglalkozni). Azóta ugyanúgy megvan a 120-as internet, és kb 4665 Ft-ról küldenek minden hónapban számlát, melyet mindig időben rendeztem is. A minap megint volt egy nem fogadott hívásom egy UPC-s számról. Próbáltam visszahívni őket, de persze szinte mindig elérhetetlenek.. Félek, hogy rájöttek hogy sokkal olcsóbban használom a 120-as internetcsomagot mint amennyi annak a jelenlegi ára, és hogy be akarják majd hajtani rajtam az elmúlt hónapok plusz költségeit, amiket nem számláztak ki. Van erre esély, hogy valóban ki fogják velem fizettetni a különbözetet? Vagy mi ilyenkor a teendő?

2017. márc. 31. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Konkrétan mikor lemondtam az ócska szolgáltatásukat, akkor rögtön felajánlották, hogy a kb. 8000ft helyett 5000Ft-ért maradjak náluk, csak közben már megkötöttem egy másik szolgáltatóval a szerződést.


Nem akarják, hogy átmenj a konkurenciához, ezért nem kell többet fizess, csak próbálkoznak, jól tetted, hogy szóltál nekik, hogy fogod és lemondod.


Ezért nem tettek téged drágábba, nehogy elveszítsenek, mert tudják a 4665FT több mint ha veszítenének egy ügyfelet!



XARD le őket! Ennyiért számláznak akkor ennyiért.

2017. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, mi is a hűségidő lejárta előtt megemlítettük, hogy felmondanánk (nem terveztük amúgy), és rögtön felajánlották, hogy picivel többért sokkal gyorsabb netet adnak, így maradtunk. Szóval valszeg te sem mondtad fel a szerződést, hiszen nem kapnál már akkor számlát. Mondjuk azért már csak felhívnám őket, hogy most vajon milyen csomag, mikor jár le satöbbi. (Én még csak néhányszor hívtam őket, de érdekes módon mindig 2 percen belül felvették, akkor is, ha azt mondta be az automata, hogy hívjam később, mert szupertúlterheltek a vonalak)
2017. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!