Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kulturális közfoglalkoztatás-...

Kulturális közfoglalkoztatás- a fogadóintézmény tehet ilyet?

Figyelt kérdés

Egy hete voltam a megyei Nemzeti Művelődési Intézet irodában aláírni a szerződést.

Elmondták a feladataimat, kaptam munkaköri leírást stb.

A gondjaim ezután kezdődtek.


A fogadóintézmény állítólag nem kapott tőlük értesítést arról, hogy mikortól -és főleg mit- dolgozom.

Az első pár napon nem "kellett bemennem" később pedig nem a szerződésben leírt munkavégzés helyére küldtek. ( ez nem kis stresszt okoz, hiszen, ha ellenőrzés van és én nem dolgozom vagy nem ott dolgozom, akkor nyilván engem vesznek elő..)

Amikor dolgoztam, akkor egész nap kávét főztem, takarítottam és fénymásoltam.

A munkaszerződésemben nem titkárnői és nem is takarítónői feladatokról van szó. Nem arról van szó, hogy nem akarok dolgozni, de aláírtam egy szerződést, ahol le vannak írva a feladataim.

Viszont, a fogadó intézmény "kért" embert tőlük a kult. közfogi programban, ők nyilván tudták, mire "kéne" nekik ember - ez az, amiért nem tudom, hogy emiatt kell -e szólnom fent. ( plusz nem hinném, hogy a havi kulturális jelentésben pl. arra lennének kíváncsiak, hány kávét csináltam melyik kolléganőnek)


A fogadóintézménynek "joga van" megmondani nekem, mit kell csinálnom, mikor-hol és, a megyei irodában kapott munkaköri leírás csak "irányadó jellegű" vagy ezt kellene jeleznem a foglalkoztatónak?


Botrányt illetve, magamnak hátrányt nyilván nem akarok csinálni, azért kérdezem először névtelenül.


2017. ápr. 9. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen a fogadó intézmény dönti el, hogy mit csináltat veled. Ráadásul kultúrálisként a nagyobb közfoglalkoztatott bért kapod.
2017. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:) rendben, csak kicsit furcsa, hogy a munkaköri leírásomban tök más van.

Eddigi összes munkahelyemen az volt a Szentírás.


2 diplomával nem is tehettek volna alacsonyabba, de no offense. :)

2017. ápr. 9. 20:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, és amikor a fogadónál megkérdezték, vállalnám-e, nem ezekről a feladatokról és feltételekről volt szó.

- ezért érzem magam átcseszve :D

2017. ápr. 9. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem azt csinálom én se, mint ami a szerződés szerinti munkaköröm, munkaköri leírást nem is kaptam, pedig már több, mint fél éve dolgozom ott. Ahogy tudom a munkatársaim többsége is valahogy így van.
2017. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!