Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy a hónap...

Hogy van az, hogy a hónap napjaitól függetlenül mindig ugyanannyi a munkabér? Hisz így van olyan hónap mikor több munkaórát dolgozunk s van mikor kevesebbet.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mndenkinél, van, aki órabérben dolgozik, ő annyit keres, amennyit ledolgozott. Nagy átlagban 21 munkanap van egy hónapban, így átlagban ugyanaz a pénzt jönne ki. A munkabér egyébként annyi, amennyi a szerződésben szerepel, azt pedig aláírtad.
2017. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem az a helyzet érdekel ami nem érvényes a kérdésben feltett esetre hanem ami érvényes. Amikor órabér meg van állapítva de az aláírt fizetés egy fix havi összeg. Azt tudom, hogy annyit fizetnek amennyi az aláirt szerződésben van, ott van az összeg a bankszámlámon, látom. És oké, hogy kb. annyi jön ki éves szinten, na de hogy könyvelik? Ezt nem értem. Van olyan könyvelési fogalom, hogy kb?
2017. ápr. 11. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értetlenkedsz!

Vagy órabér van, vagy havi fix.

Vagy az egyik, vagy a másik, de nem egyszerre.

2017. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem a bérlapomat, "havidíjas alapbér" címen van könyvelve. ahogy a második válaszoló is írta, fix bér, mindig ugyanannyit könyvelnek, nem variálják.
2017. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy fix bered van, vagy òrabèrben vagy. Ha fix a a bèred, akkor napoktòl függetlenül ugyan annyi a bèred.
2017. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem meg van állapítva órabér is s ennek ellenére fix bérem van
2017. ápr. 11. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is fix havi bér van, de például a túlórázás már óradíj alapú. Gondolom, ezért szerepel az óradíj is a szerződéseden.
2017. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő van, annak technikai okai vannak. Pl órabérből számolhatnak pótlékot, a haviból meg olyasmit, ami a törvény szerint az alapbér vagy annak valahányszorosa.
2017. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és akkor van egy megállapitott havi usszeg egy fix havi óraszámmal számolva?
2017. ápr. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!