Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibázhatott a végrehajtó?

Hibázhatott a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Apàmnak volt egy munkabér letiltàsa (budapest bank a végrehajtàst kérő, 730 ezer ft, plusz 10 köröli vh díj)amit a munkàltatója, 2014 februàrjàtól kezdve von.Ebből az összegből 500 ezer ft ugyanez év novemberében megtérülésre került.Tavaly decemberében volt az utolsó levonàs.Àprilis végén kapott apàm a munkahely elszàmoló osztàlyàtól levelet, hogy még 100 ezer ft-nyi kamatot még levonnak majd a fizetéséből(nyilvàn törvényben szabàlyozott módon) a feljebb emlitett ügyből.Ez mióta bevett szokàs,hogy több mint 4 hónapig nem szól senki semmit, nem kaptunk levelet a vh-tól, sem munkáltatótól, sem BB banktól, hogy megtérült-e valóban az összeg.Ki hibàzhatott ebben az ügyben?A munkahely, végrehajtó? Egyàltalàn jogos 4 hónap utàn megint vonni?Miért nem vontàk le egyben?Kihez lehetne fordulni?

2016. máj. 13. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak arról van szó, hogy a bérletiltásnál az összeget menet közben nem módosították. Megvárták, hogy melyik nappal térül meg teljesen a tartozás, és utána számolták ki, hogy mennyi késedelmi kamat terheli így a tartozást. Azt követelik még utólag.

Nincs ebben semmi furcsa, vagy törvénytelen. Teljesen mindegy, hogy kihez fordulsz, jogos a követelésük.

2016. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,megnyugodtam, hogy nem sumákol senki semmit. Igaz, a tény , hogy utólag még kamatot vonnak, idegesít, de ez van.,nemde? Minden ilyen letiltásnál ez van egyébként?
2016. máj. 21. 09:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted, azt még késedelmi kamatot számítanak fel?Azért kérdem, mert az "alap" összeg 195 ezer ft volt, (31,8 % a kamatláb, nyilván ennek fényében sokkal nagyobb lett az összeg is) vagy ez még pluszban jön hozzá?
2016. máj. 21. 09:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ameddig nem térül meg teljes mértékben a tartozás, nem lehet "végleges" összegben a késedelmi kamatot kiszámolni. Ez logikus. Erre gondoltam... :)


Egy végrehajtási eljárás nem olcsó mulatság, a végrehajtót sokféle címen mindenféle összeg megillet, amit az adósnak kell állnia.


A NAV például az adott évi tartozásra a következő év őszén számolja fel a késedelmi pótlékot. Tehát Te megnyugodtál 2016. április 27-én, hogy kifizetted a követelt tartozást, erre 2017. november körül küld egy fizetési felszólítást késedelmi kamat miatt, és Te nem érted, hogy mit akar... :)

2016. máj. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
... akarom mondani, minden év őszén számol késedelmi pótlékot. Tehát az áprilisban kifizetett tartozásra abban az évben fogja, de ha mondjuk decemberben rendezed, akkor a következő év őszén fogja felszámolni.
2016. máj. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na így értem, főleg , hogy a NAV-ot hoztad fel példának :) 2 hónapja pont aktuális volt, de szerencsére már lezárult az az ügy is( bár semmiféle késedelmi kamatot nem látok az ügyfélkapumon az adóhatósági folyószámlámon ). Mégegyszer köszi, így tanultam ismét valamit a végrehajtással kapcsoaltban :)
2016. máj. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!