Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy rakjam ki a bérlőt egy...

Hogy rakjam ki a bérlőt egy tároló helyiségből?

Figyelt kérdés

Jó szándékkal adtam bérbe egy, garázs szinten lévő 5 nm tároló helyiséget, havi 10 ezer forintért. A szüleimet akartam segíteni ezzel az összeggel, fedezni a havi gyógyszer költségek egy részét.

A bérlő egy aranyos, kedves lánynak tűnt, fizetett egyhavi kauciót is, és az első 3 hónapban nem volt vele gond. A tárolóba bútorokat, háztartási kis gépeket pakolt be.


Ezután közölte, hogy elköltözött egy távoli kerületbe, nem ér rá velem találkozni, hogy fizessen, ezért a barátja fogja rendszeresen lerendezni az anyagiakat.


Ezután kezdődött a rémálom. A barátja egy autó kereskedő, vastag arany nyakláncot visel, néha úgy hadar, hogy nem lehet megérteni, mit beszél, hazug, komolytalan ember. Több időpontot megbeszéltünk a barátjával, de nem jött el, majd, amikor több e-mailt és SMS-t küldtem a lánynak, a barátja mégis megjelent és fizetett.

Minden alkalommal megy ez a huzavona...


A lány egy idő után teljesen megszakította velem a kommunikációt: az e-mail levelekre és SMS üzenetekre nem válaszol, ha felhívom, nem veszi fel a telefont. Üzenetet hagyok, de nem hív vissza.

A lakcímről, amit a szerződésben megadott, elköltözött, az új címet nem közölte, és a barátja nem akarja megadni, azzal, hogy csak albérlők, a cím nem hivatalos.


Legújabban, a barátja nem fizet. Azt ígérte, hogy feladja a pénzt a postán, mert nem ér rá velem találkozni. Két hétig ígérgette, hogy "máris" feladja, majd végül hazudott, hogy "ma feladtam". Később egy másik napra mondta, hogy feladta (2 nappal későbbire).

Össze-vissza hazudik, és a pénz nem érkezett meg. Április elseje lett volna a határidő!


Írtam egy felmondó levelet a lány e-mail címére, azonnali hatállyal felmondtam a bérleti szerződést, de nem válaszolt.

Egy tértivevényes levélben elküldtem a felmondó levelet a címre, ami a szerződésben szerepel, de az tény, hogy már nem laknak ott, és nem fogják átvenni.


Ha nem pakolnak ki a tárolóból, és nem kommunikálnak velem, mit tegyek?

Van jogom kiüríteni a tárolót?


A cuccokkal mit tegyek?


Minden ötletet, tanácsot előre is megköszönöm!



2017. ápr. 14. 11:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a bíróságra az ingyenes tanácsadásra, ott lemondjßak a megfelelö fleszólítási módszert és azt, hogy milyen határidö után teheted ki a cuccait.

De ´jogi tanács nélkül ne tegyél semmit, mert különben téged büntethetnek meg - ennek megvan a pontos menete, azt be kell tartanod.

2017. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de csak a lényeget nem tudjuk: mi van a szerződésben?

És ha messzire elköltözött, akkor miért nem utal a bankszámládra vagy Ö vagy a barátja?

Miért nem kérdezed meg, hogy egyáltalán szüksége van-e a benne lévő holmikra?

2017. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, igen, jót írt az első, mert a végén még Te leszel megvádolva lopással, ha "eltűnnek" a holmijai.
2017. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A szerződésben az van, hogy azonnali felmondással felmondhatok, ha elmulasztja a bérleti díj kifizetését.


Ebben az esetben szükséges-e az, hogy először felszólító levelet küldjek, hogy fizessen?


Az a baj, hogy, ha elkezdem levelekben felszólítani, az nagyon sok idő lesz, mert nyilván, nem veszi át a felszólító levelet. Néhány nap kell, hogy a levél oda érjen, majd a posta csak 10 nap múlva küldi vissza a címemre, ez is + néhány nap, stb.


A kaució felét már "lelakta" mivel már 2 hét késésben van a bérleti díjjal.

2017. ápr. 14. 12:17
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

"A kaució felét már "lelakta" mivel már 2 hét késésben van a bérleti díjjal."


Az semmi, ne is haragudj. Azt hittem, hónapok óta nem kaptad meg a pénzed. Bármilyen "szolgáltatóhoz" mész, tartozol, nem fizetsz, 2 hét után még csak felszólítanak a fizetésre, 30 nap után (mobilszolgáltató) egyirányúsít és csak 2 hónap múlva kapcsolja ki az adott szolgáltatást.


Elhiszem, hogy idegőrlő állandóan "behajtani" a pénzt, de ha még van 2 hét a kaucióból, akkor TELJESEN JOGTALAN LENNE KITENNI A HOLMIJAIT!


Inkább próbáld meg TÜRELMESEN, nem fenyegetve megbeszélni, hogy mit szeretnének? Szükségük van-e a holmira? Ha nehéz személyes találkozások által fizetni, akkor utaljanak - hátha az könnyebb és ráadásul annak nyoma is van - Ők is tudják bizonyítani, hogy fizettek.

2017. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

utolsó:

A kaució nem arra van, hogy lelakják, hanem arra, hogy az esetleges károkat fedezehesse a bérbeadó belőle. Már az első nem fizetett naptól teljesen jogos a bérbeadó felháborodása!


Ellenben sajnos a magyar jog a tróger adósokat védi, így még ha jogszerűen fel is mondod a szerződést akkor sem teheted ki az utcára a cuccait. A szerződést fel kell mondani (mindegy, hogy átveszik-e a leveledet, az nem a te dolgod, hanem a szerződő fél felelőssége, hogy értesítsen téged ha változik a levelezési címe), majd felmondás után kiürítheted a helységet, de jegyzőkönyvezni kell mindent, ami benne volt és sajnos köteles vagy a cuccokat bárhol tárolni, gondoskodva az állaguk megőrzéséről. Ennek költségét később polgári perben érvényesíteted.


Amit még tehetsz, hogy fizetési meghagyással élsz a bérlő ellen a szerződésetek alapján a jegyzőnél. Ennek költsége 5,000 ft. Ha 8 napon belül nem él ellenvetéssel a hölgy akkor azonnal végrehajtható a követelés. De ettől még a cucca ottmarad. De ettől jó eséllyel kellőképpen bexarik és eltakarodik.


Egy jó tanács, mint tapasztalt bérbeadó:

A rossz bérlőtől szabadulj meg rövid úton. Ne azt a 10e forintot próbáld behajtani rajta, csak tűnjön el minél előbb, mielőtt több kárt és kellemetlenséget okoz neked.

2017. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Carragher_x ***** válasza:
71%
Az teljesen mindegy, hogy a felszólítást átveszi-e vagy sem. Elküldöd emailben, levélben (utólag igazolható formában), benne egy minimum 8 napos határidővel. Ha addig nem tesz eleget, akkor ugyanígy elküldöd a felmondást és ezzel megszűnik a bérleti jogviszony. Ha ezek után nem üríti ki a helyiséget, akkor pert indítasz a kiürítésért.
2017. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Az teljesen mindegy, hogy a felszólítást átveszi-e vagy sem."

Mármint itt a kézbesítési vélelemre gondoltam, hogy teljesen mindegy, hogy átveszi, megtagadja vagy "nem kereste" jelzés kerül rá. Értelemszerűen a felszólításban foglalt határidő innen indul.

2017. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nekem az a célom, hogy rövid úton szabaduljak tőle!


Ha banki átutalást választom, akkor sem fognak időben fizetni!


A pasija azt mondta, hogy neki tökéletesen megfelel, hogy postai úton feladja a pénzt, mert gyakran jár postára.

Egy héttel a fizetési határidő előtt szépen, kedvesen megkértem, hogy időben adja fel a pénzt, mert szükségem van rá. Az mondta: "Persze, a héten máris feladom"


Elseje lett volna a határidő, hogy megérkezzen a bérleti díj. Ötödikén még nem érkezett meg. Felhívtam a pasit, és azt mondta, hogy abban a pillanatban jött ki a postáról, és feladta az összeget. Hazudott!

12-én sem érkezett, ezért felhívtam. Erre azt mondta, hogy nem 5-én adta fel, hanem 7-én, várjak türelmesen, mert megjön... Nem tudott magyarázatot mondani arra, hogy miért hazudott.

A pénz nem érkezett meg a mai napig sem, és most már nem csak a lány, hanem a pasija sem veszi fel a telefont.


A bérleti szerződésbe egyébként azt is beírtam, hogy, a bérleti szerződés megszűnése után, amennyiben nem üríti ki a tárolót, jogosult vagyok azt a bérlő költségén kiüríteni, és ez esetben a tárgyakért semmilyen felelősséget nem vállalok.

2017. ápr. 14. 17:16
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Ezt hiába írtad bele, jogszerűtlen kitételt nem tudsz foganatosítani. Illetve tudsz, de vállalnod kell a következményeit.
2017. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!