Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha csendes tulajdonostárs...

Ha csendes tulajdonostárs vagyok, milyen módszerekkel tudom bebiztosítani, hogy ne csapjanak be?

Figyelt kérdés

Befektetésért cserébe ajánlanak üzletrészt (akár 40%-ot is).

Hogyan szokták az ilyen csendestársak bebiztosítani magukat? Sem a vállalkozót, se a szakmát nem ismerem, csak tőkét adnék.


Mit tudok tenni, ha behitelezi a céget majd kimenti a pénzt, vagy csak akár a profitot menti ki? Mert még ha csak visszaforgatná a profitot,akkor elvileg az én részem is gyarapodik (más kérdés, hogyan tudnám eladni az üzletrészem, van ennek valahol piaca?), de gyanítom, akik kizárólag tőkéstársat vonnak be, ott gyakorlatilag balekot keresnek. Ha csak tőkére van szükség, ott a bank. Annak pedig oka van, ha a bank sem ad. Vagy mit látok rosszul? Hogy szokott sikeres lenni a tőkéstárs bevonás (mindkét fél szemszögéből?). Pláne hosszú távon. Előbb-utóbb felmerül a vállalkozóban, miért dolgozzon a csendestárs helyett is.


Könyvelők,ügyvédek,dörzsölt vállalkozók hozzászólását várom.


2014. júl. 13. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, remekül látod.


Aki tőkéstársat akar bevonni ismeretlenül az az esetk 90%-ában csak balekot keres.

2014. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne dőlj be, könnyen bukhatod a pénzed. Ha a cégben nincs döntési jogköröd, nem tudod megakadályozni a rossz döntéseket vagy a szándékos bukást.
2014. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!