Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Veletek történt már olyan,...

Veletek történt már olyan, hogy előreutaltátok a pénzt de nem küldtek semmit? Ezt a rendőrség mennyire bünteti?

Figyelt kérdés
Csak mert egy hónapja rendeltem valamit de még mindig nem érkezett meg. A nő azt mondja, hogy már felrakta a csomagot és lehet elveszett. Szerintem ez hazugság. Mondjuk nem olyan sok pénzem veszett el, 1500Ft, de az ilyen ember még annyit sem érdemel meg. Szerintetek forduljak rendőrséghez vagy tekintsem tanulópénznek?

2017. ápr. 17. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem vagyok madár hogy ilyeneknek bedőljek. 1500Ft-al még örülhetsz, mások ennél sokkal többet buktak. Rendőrség nem igen foglalkozik vele, mert rengeteg ilyen van, és nehéz utólag bizonyítani.
2017. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A postai bizonylatot és a csomi számát kérd el tőle nyomkövetéshez , ha agitál vagy nincs ilyen tiltasd le mindenhol ahol felbukkant ...
2017. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
több 1000 csomagot rendeltem már, java része ebay előre fizetéssel, kisebb része belföld. Mindegyiket megkaptam.
2017. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eddig nekem sem volt gondom az előreutalással, de azért ha lehet, jobban szeretek személyesen átvenni dolgokat, főleg, ha kifejezetten odaírják, hogy ELŐREUTALÁS!


Persze ha előtte biztosítanak hogy NEM LOPOTT, akkor nincs gond. :)

2017. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig megkaptam amit rendeltem előreutalással.
2017. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor a rendőrség nem tud vele mit kezdeni?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. ápr. 17. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez túl kicsi összeg ahhoz, hogy foglalkozzanak vele.
2017. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanulópénz volt jól látod. Csak olyantól rendelj akinek pozitív visszajelzései vannak az eladásairól.
2017. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Carragher_x ***** válasza:

"nehéz utólag bizonyítani"

Mit nehéz utólag bizonyítani, ne röhögtess már:D Kb ez azon kevés dolog közé tartozik, amit pofonegyszerű bizonyítani, bankszámlakivonat, levelezés, csomagküldő bizonylatai. Ha külföldről rendeltél, akkor persze sok értelme valóban nincs utánamenni ilyen összegnél, bár ha vmi ebay szerű oldalról rendeltél, akkor simán visszakapod a pénzed, ha panaszt nyújtasz be. Ha belföldön rendeltél, akkor meg kérd be a nőtől a csomagküldés papírjait, azonosítóit mint ahogy előttem is írták. Ha nincs ilyen vagy megtagadja, akkor nyugodtan jelentsd fel, már csak azért is, mert sanszos, hogy nem csak téged lopott meg. Ha meg tényleg feladta a csomagot, akkor zargassátok a céget.

2017. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!