Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha átvágtak?

Mi a teendő ha átvágtak?

Figyelt kérdés

Jofogason postai utánvéttel vettem telefont!

Telefon helyett újság papír galacsinokat kaptam 40.000ft-ért. Irtam a feladonak hogy mi a helyzet. Ő azt mondja telefont adott fel..biztos felbontottak a postán.A pénzemet semmiképp nem adja vissza. Megvan neki az igazolása a csomag feladásáról amin rajta van a súlya. Erre hivatkozik. De ugye a csomagon rajta van neve címe. Tehetek feljelentést a rendőrségen?



2016. jún. 25. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést tehetsz és tegyél is.

Csak az a baj, hogy nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem telefont kaptál... De ha több feljelentés érkezik az illető ellen, akkor azért van esélyed visszakapni a pénzed - talán...


Annyiszor leírtuk már, de még mindig nem tanulták meg az emberek: NEM VÁSÁROLUNK OLYAN OLDALRÓL, AHOL AZ ELADÓNAK NINCS ÉRTÉKELÉSE, nem lehet lecsekkolni.


Nem tudom, miért gondolják sokan, hogy az utánvét majd megvédi őket a csalástól - íme a példa, hogy nem :-(


Amúgy 40 ezerért már egy telefonos boltban is tök jó telefont kaphattál volna :-(

Most így pár ezer ft spórolás miatt kidobtál 40 ezret :-(

2016. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tagnak írd meg küldje vissza a pénzt x határidőre mert yardra mész . A posta nem sáros , a csomagoláson látszódna a felnyitása több ragasztás stb . A facebookon is van egy csoport INTERNETES KÁROSULTAK oldal .
2016. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

úgyse tudom bizonyítani ha kerem hogy merjek be a telefont hogy hol van?

Az üzeneteket is megmutatnam hogy telefonról van szó :/

imei számot tudok.

2016. jún. 25. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod az IMEI számot, ha nem kaptad meg?
2016. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tegyél feljelentést. Az ilyen ember általában nem csak 1x követi el ezt a "mókát", és ha 3-4 ember feljelenti ugyanazzal, akkor már nehéz lesz védekezni, hogy mindegyiket felbontották a postán, és ellopták.
2016. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jogiforum.hu polgári jog apród csalás
2016. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anc ***** válasza:
előttem szólónak igazat adva mindig értékelt eladóktól vásárolj online! pl. vaterán, és nézd meg a véleményeket. jelentést tehetsz az illető ellen, de éveket is várhatsz arra, hogy az ügyedből valami legyen. imei számot honnan tudod? biztos, hogy az lenne az, amit mondott? nem vmi kitalált humbuk? :/
2016. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!