Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet pénzt beosztani?...

Hogy lehet pénzt beosztani? Akinek azonnali fizetése van (korrepetálás, babysitterkedés, vállalkozás, vagy oktató, tanító) az hogyan osztja be a fizetését? Vagy pl. tippmix: ha nyertek hogy nem szórjátok el egyszerre az egész pénzt?

Figyelt kérdés

Akinek azonnali fizetése van (korrepetál, vagy tanít, oktat, tanár, vagy akármilyen másik jellegű munka) az hogyan osztja be a fizetését?


Nekem az a bajom, hogy ha nyerek / ha tanítok, egyszerre aznap nagyon sok pénzt ki tudok adni.

Hogy lehet beosztani a pénzt, hogy maradjon is?


Korrepetálok, és minél előbb gondolkozom egy diákmunkában...


tippeket, tanácsokat kérnék.

Vagy hogy ha nyertek (pl. sorsjeggyel vagy tippmix akármi) hogy osztjátok be hogy ne szórjátok el az egészet?


19/l (egyetemista vagyok, jelenleg korrepetálok)



2017. ápr. 22. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nemcsak annál kérdés, aki naponta kapja a fizetését. Nekem is van pár millió a számlámon, mégsem költöm el hülységekre. A dolog kulcsa az önuralom, nem kell a seggére verni a pénznek egyből, rakd be a tárcádba/egy dobozba, tűzz ki egy megtakarítási célt, és valami jutalmat, amit kapsz ha eléred.


Mittudomén, tűzd ki célnak, hogy összeszedsz fél millát, és megleped magad egy new yorki kiruccanással. Vagy összeszedsz 1 misit és veszel egy kocsit. Nem tudom, hogy mik a céljaid, így nem is tudom ezeket helyetted meghatározni.

2017. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a beosztassal van baj nalad, hanem az onuralommal. Vannak ilyen tipusok, akiknek kifolyik a kezebol a penz, tok mindegy mennyi van, honap vegere nem marad belole semmi.


Kezdd el vezetni, hogy mire es mennyit koltottel el. Mindent, de tenyleg mindet irj fel, ha csak ket kifli, azt is. Meg fogsz dobbenni mennyi penzt dobsz ki feleslegesen, es ez talan segit abban is, hogy a kovetkezo penzszoras elott gondolkodni kezdj.

2017. ápr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Alap probléma az önmérséklet hiánya. De jó hír, hogy tanulható! :)


Én minden hónapban csak 150 ezret veszek ki a bankszámlámról, hiába van rajta több. És még ebből is próbálok félre tenni, tehát ha marad hó végére, nem szórom el kötelező jelleggel.

Elértem vele azt, hogy 3 év alatt 750 ezer gyűlt össze a bankszámlán (az aprókból), és itthon is van annyi, ha hirtelen javíttatni kell valamit, nem okoz gondot előteremteni a költségét.

2017. ápr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem költök hülyeségekre, nem égeti a zsebem a pénz. Feleségem főz, néha napközbe veszek vmi kaját, meg hetente egy doboz cigit. Nálam is van bankkártya, de van, hogy egész hónapba nem nyúlok hozzá. Ruhát eggyütt veszünk, bevásárolni Ő jár.
2017. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!