Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Építészmérnök, villamosmérnök...

Építészmérnök, villamosmérnök vagy informatikus legyek inkább?

Figyelt kérdés
Még csak középiskolás vagyok ( szeretek előre tervezgetni :D), matek tagozatos. Eddig mindig ötös voltam angolból is ( most se okoz különösebb nehézséget ), de sosem szerettem igazán.

2017. ápr. 23. 21:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

Építész: Röviden: Ne! Nagyon rosszak a bérek, korrupt az ipar, sokakat bejelentés nélkül dolgoztatnak. Ráadásul a klasszikus tervezés, ami miatt sokan szeretnének építészmérnökök lenni, is kevés.


Villamosmérnök: Nem könnyű szakma, de az egyik legjobb, leghasznosabb tudást adja. A mai világban nagyon fontos, szerintem, hogy az ember értsen valamelyest az elektromossághoz, elektronikához, számítógépekhez. Egy villamosmérnök sokkal szerteágazóbb tudással rendelkezik, mint egy informatikus. A kezdőfizetések is relatíve magasak (n. 280 000 Ft).


Informatikus: Na ez többféle is lehet... A mérnök-informatikus a legjobb, de érdemes tisztában lenni, mint tanulnak!!! Ugyanis ezen a területen a legnagyobb a (tanulói) lemorzsolódás (50-60%), és ez részben az oktatott anyag miatt van. A fizetések az informatika területén (IT szektor) a legmagasabbak, de nem csak informatikusok dolgoznak benne.


Szerintem egyáltalán nem korai a döntés! Céltudatosnak kell lenni, amennyire csak lehet tapogatózni, hogy a lehető legjobb döntést tudd hozni! Engem például az, amit a mérnök-informatikusok tanulnak egyáltalán nem érdekel. De nem biztos, hogy ezt előre is tudtam volna. Én régóta villamosmérnök akartam lenni, miután felettek kezdtem azon gondolkodni, lehet a mérnökinfóval jobban lehet keresni/jobban jártam volna, de mikor megtudtam/megnéztem miket tanulnak, hát egyből megörültem, hogy jól választottam! Tájékozódj a képzésekről az interneten!!!! Illetve kérd a hallgatók véleményét/tapasztalatait!

2017. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem annak idején egy építészmérnök beszélt le arról, hogy az legyek! :)

Nem bántam meg. Én a villamosmérnököt ajánlom, másodiknak az infót!

2017. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
villamosmérnöki jobb szerintem. Egyrészt ugy gondolom, hogy értelmesebb dolgokat tanulnak egyetemen, haszonsíthatobb tudást ad. Azt ne várd, hogy egyetemen meg fognak tanítani progranozni, csak az alapokat mutatják meg. Ugyanakkor itt villanykaron szerteágazobb tudást szerzünk, és itt is van programozás.C,C++,PLC, stb...ha a fizetés qa döntő akkor bár igaz, hogy átlagában a mérnökinfosok talán többet keresnek ,de egy jó villamosmérnök simán kereshet annyit mint egy jó mérnökinfos. Amugy meg sok villamos elinfosodik, mármint hogy programozok lesznek, csak villamosmérnökhöz közelebbi nyelveken. Vannak infos szobatársaim..panaszkodnak, hogy az egyetemen nem tanulnak meg elégg éprogramozni. Az a csávó viszont aki otthon annak idején szabadidejében foglalkozott vele, vágja a programozást. Ezzel arra akartam utalni, hogy azt egyetemen kivül is el lehet sajátítani. Olyannal még nem találkoztam, hogy valaki otthon, egymagában tanult volna villanytant :) Ja és több embert is ismerek, akik mérnökinfórol átmentek villanyra. Fordítva egyet sem
2017. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!