Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha mindkét szülő...

Mivel jár, ha mindkét szülő családi pótlékban részesült a gyereke után?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve kapjuk mindketten a családi pótlékot, és sajnos most vették észre ezt is a munkahelyen, mert a férjem a fízetésével kapja. Én nekem meg a gyessel jött egyben amire azt hittük, hogy együtt van. A folyószámlán csak annyi volt feltüntettve, hogy munkabér+ellátás. És a gyesemet a polgármesteri hivatalban intézték, még csak egy igazolást se kaptunk vissza. Gondolom mindet vissza kell fízetnünk, de vajon kamatott kell-e utánna fízetni?
2007. nov. 21. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire nem kell kamatot fizetni,hiszen adminisztrációs hiba,de mindegy cntig vissza kell mindet fizetni.Ha jól tudom lehet részletfizetést is kérni,ott nem tudom,h van-e kamat.Minél hamarabb kezdjétek el intézni!
2007. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ha esetleg "kiszámláznák" a kamatot is, írjtok egy kérvényt, hogy szoviális helyzetre és jóhiszeműségre való tekintettél kérnétek a rszletfizetés lehetőségét és a kamatok elengedését.
2007. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen: "A törvény nem ismerete nem mentesít a törvéní hatálya alól."


Kivétel ha folytatólagos családi pótlékról van szó, és a munkáltató és a munkavállaló közötti kommunikáció miatti hiba történt.


Amennyiben két anyakönyvi kivonat kikérése történt, akkor jó ha megússzátok visszafizetés + kamattal!

2008. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!