Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan írja ki a pénztárgép a...

Hogyan írja ki a pénztárgép a visszajárót?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van már, hogy 3 mp alatt kell kiszámolnom bizonyos összegeket. Nem azzal van a gondom, hogy vásárol a vevő 3345 ft-ot és fizet 5 vagy 10 vagy akárhány ezressel, hanem azzal, hogy fizet 1035 ft-ot, alapból ad egy 20 ezrest, de 35 ft aprója nincs, tehát ad 50 vagy 100 vagy 200-ast, és akkor nem elég, hogy az aprópénz is bezavar ami nem annyi amennyit kértem vagy amennyire szükségem lett volna hanem a nagy címlet is. Tudok fejben számolni csak nem akkor amikor megjön a "csáládi", vesz egy darab kenyeret és fizet 20 ezressel, meg még bonyolítja hogy kell ez is meg ez is, plusz állnak 40-en sorban, plusz ugye a fentebb említett bonyodalom a számomra. Szóval nagyon szeretném tudni, hogy miként írja ki a gép, hogy a kapott összegből mennyi jár vissza, mert nem sok kedvem van a saját bénaságomból adódóan a fél havi fizetésemet levonni hiány miatt. Egyszerűbb lenne így nekem és biztosabb is, saját magam megerősítésére szeretném tudni. Maga a gép úgy működik (nem tudom a többi milyen, ezért írom le), hogy beütöm a termékek árait, minden ár után valamelyik ÁFA-s gombot, majd ha végeztem részösszeg gomb (mondom hogy ennyi és ennyibe kerül), ideadja a vevő a pénzt, és ha megkaptam kp. kifizetés vagy milyen gombra (részösszeg alatti gomb) nyomok és úgy nyílik a kassza. Valaki leírná a menetét annak a fránya visszajáró számításnak a gombok segítségével? Gondoltam arra is, csak nem mertem kísérletezni vele, hogy a részösszegnél beütöm a kapott összeget és utána kp. kifizetés csak félek hogy a kapott összeg beütését úgy érzékeli a gép mint terméket amit beviszek és hozzászámolja, szóval nem mertem ezzel játszani. Kiosztásokat nem kérek meg hogy minek dolgozok kereskedelemben így, meg semmilyen más klaviatúra hőst, csak annyit szeretnék, hogy valaki használható segítséget nyújtson! Köszönöm! :)

2017. máj. 4. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Viszel magaddal egy kis zsebszámológépet. Nem veszed el azt, amire nincs szükséged. Megtalálod a számodra megfelelő módot a gyors és biztos fejben való számoláshoz.

Egyébként ki lehet próbálni, törölni úgy is lehet, meg nem nagy a valószínűsége, hogy termék kódja mondjuk 10000 legyen.

2017. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

1. Megszerzed a pénztárgép leírását (felhasználói kézikönyv)

2. Megkérdezel olyat, aki ismeri a pénztárgépet (viszont akkor írj pontos típust, mert ahány gép, annyi féle megoldás)

2017. máj. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Miután megnyomtad a részösszeg gombot, beütöd, mennyit adott és úgy nyomsz végösszeget, kiírja a visszajárót.
2017. máj. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a géped alkalmas erre.

Egyébként meg nulla fejben számolással lehet visszaadani...

1035, ad egy húszezrest.

Adsz neki vissza...

5ft-t, az 1040.

10, 1050.

50, 1100

400, 1500

500, 2000

3000, 5000

5000, 10000

10000, az húsz.

2017. máj. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"fizet 1035 ft-ot, alapból ad egy 20 ezrest, de 35 ft aprója nincs, tehát ad 50"


20 000-1000= 19 000

50 - 35 = 15, vagy 100 - 35 = 65, vagy 200 - 35 = 165

Mi volt ezen olyan bonyolult?

2017. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: amikor én kereskedelemben voltam, igen, szó szerint ki volt nyalva a seggünk és kiírta a visszajárót, megszoktam. De egy nap amikor már a 40. nem tudja eldönteni, hogy hogy adja a pénzt, akkor már összezavarodok. Vagy ha ideadja, elkezdem számolni fejben, majd mégse jó mert van másféle aprója, inkább azt adja, amit adott adjam vissza mert az kell, de aztán az se jó.. Na ezért bonyolult.

2017. máj. 7. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!