Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet minnél kevesebb...

Hogy lehet minnél kevesebb pénzből megoldani egy felnőtt ember táplálék ellátását?

Figyelt kérdés
Mivel oké, hogy magamnak kell sütni kenyeret (úgy olcsóbb), de a liszt is 98Ft/kg. Ettől olcsóbban lehet beszerezni?
2017. máj. 5. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Rossz minosegu kajat eszel. Esetleg megeszed azt is amit talalsz rovarokat, ha videken laksz gombakat, bogyokat az erdoben.
2017. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%
Nem a táplálékon spórolj, mert a szervezeted nem fogja megköszönni.
2017. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Édesapám a hagyományokhoz való ragaszkodásból tartott fenn egy önellátó gazdaságot. Anyagilag megtehette volna hogy akár új traktort vesz, ő mégis a két tehenével munkálta meg a földjét. A kenyéren kívül minden élelmet megtermeltünk két család részére is. A kertet érett szerves trágyával trágyázta, így a növények minden tápanyagot megkaptak. Vegyszert soha nem használt, hanem például a krumplibogarakat tyúkokkal irtotta, ami nem csak ingyenes volt hanem cserébe tojást is tojtak. A fűnyírást is a tyúkok végezték, amiért munkabér helyett szintén ők adtak tojást. Meggyőződésem hogy lehet teljesen pénz nélkül és rezsimentes házban élni, ráadásul jobb körülmények közt mint ha pénzért tennéd. Az utóbbi időben engem is érdekelni kezdett ez az életmód. Ja és ha átállsz ilyen életmódra az nem azt fogja jelenteni hogy pénztelen szegény leszel, hanem tapasztalatom szerint pont ellenkezőleg: A pénz mint ha megszimatolná hogy nem szórod el ezért előszeretettel fog felhalmozódni nálad. Önellátóként mindig gazdagnak éreztem magam. De ha olyanért adtam pénzt amiről tudtam hogy ingyen is lehetne, akkor még jól keresőként is sivárságot éreztem.
2017. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Vegyszert soha nem használt, hanem például a krumplibogarakat tyúkokkal irtotta, ami nem csak ingyenes volt hanem cserébe tojást is tojtak. " --- ezzel a kamu sztorival az egyik legnagyobb baj, hogy elég keményen benézted!

A tyúkok ugyanis nem eszik meg a krumplibogarakat, max. néhány élhajhász ctrl+c és ctrl+v jellegű cikk említi megoldásként google fordítós kivitelben, hazai ragadozói sajnos nem jelentősek, csak néhány bogár és parazita fogyasztja lárváit elenyésző mennyiségben.


Nálunk ami bevált fél hektárról leszedjük, ledaráljuk és kipermetezzük a belőlük készült oldatot, elriasztás gyanánt.

2017. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
# 4: Pedig jól emlékszem, be volt kerítve a krumpliföld és a túkokat ráengedték. Egy szem kruplibogár nem volt rajt. Akkor hova tűntek?
2017. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Turkáld ki a kukából a maradékot.
2017. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkoromban is elvétve volt csak néhány krumplibogár, mára viszont megszaporodtak.

Mégsem írom, hogy régen a kutyáink a krumpliföldön rohangáltak, azért nem voltak bogarak :)

2017. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi 300 gramm rizs, 1 hónap alatt 9 kiló: 2070 Ft.


Napi 3 liter csapvíz, 1 hónap alatt 90 liter: 54 forint.


Napi 600 gramm csirkecomb, 1 hónap alatt 18 kiló: 7000 Ft.


Multivitamin 1 hónapra: 1000 Ft.


Napi 2 tojás, 1 hónap alatt 60 db: 1800 Ft.


Lenmagolaj, havi 1000 Ft.


Napi 300 gramm zöldség, 1 hónap alatt 9 kiló: 4500 Ft.


Összesen: 17424 Ft. Csirkecomb helyett csirkemellfilé ajánlott akkor 25000 havonta.

2017. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csirkecomb 7000 Ft? Nem inkább 10.600 Ft?
2017. máj. 5. 17:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Lenmagolaj helyett napraforgó olaj is jó. Nem?
2017. máj. 5. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!