Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó az ügyvédi meghatalmaz...

Mire jó az ügyvédi meghatalmazás (nagyjából tudom) és lehet-e gondom abból, ha azt aláírom?

Figyelt kérdés
Az ügyvédem ügyvédi meghatalmazást akar velem alaíratni, ez nyilván normális dolog, de lehet annak számomra valami hátrányos része vagy hátulütője, ha én azt aláírók? Szerintetek írjam alá? Még nem tudom mi áll benne, még nem láttam. Az ügyvéd ingyenesen vállalja nekem a munkát, ún. jogpont szolgálták keretein belül. Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 10. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Hogy rizikós-e neked az attól függ mi áll benne... Miért kell neki meghatalmazás, mit akar a nevedben intézni? Arra adj neki meghatalmazást amit akarod, hogy intézzen.
2017. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 blilla ***** válasza:
El kell olvasni, hogy mire hatalmazod meg. Viszont meghatalmazás nélkül semmit nem tud intézni az ügyedben, amivel megkerested. A meghatalmazást vissza lehet vonni.
2017. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rozi66 válasza:

Nyilván meg kell hatalmaznod, különben perben nem tud képviselni, egyébként meg intézkedni/ eljárni a helyedben, nevedben.

Amúgy az a lényeg, h olyan ügyvédet találj, aki megbízható.

Na ez nem könnyű :D

Attól függ milyen ügyben keresel. Ha cég, válás, peres, vagy ingatlan, akkor ajánlom a tokár tamást, ott nem égetheted meg magad :)

2017. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!