Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki elhagyja a bankkárty...

Ha valaki elhagyja a bankkártyáját?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy van egy idiòta, aki elhagyja a kártyáját, kap ròla értesítőt, hogy leadták, nem megy be érte 13 hònapig, a pinkòdját is elfelejtette... akkor annak az idiòtának milyen következményekkel kel számolnia? Ja, az értesítőt is elhagyta.

OTP junior.

Csak elmééééleti jellegű kérdés😶😶😶

Az idiòta előre is köszöni a válaszokat!



2017. máj. 16. 05:24
 1/7 A kérdező kommentje:
*kell
2017. máj. 16. 05:24
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha elhagyod a bankkártyás le lell tiltani, mert pápá pénz lesz
2017. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Többféle következménye is lesz/lehet.

Ami biztos: a bankkártyához tartozik egy bankszámla, amin a pénzed tartózkodik. Ha leadták a kártyát, akkor a bank nagy eséllyel automatikusan letiltja, s ezzel egyidejűleg beterheli a számládat a kb. 10 ezer ft-os letiltási díjjal. Aztán, a számlavezetési díj (ha van) tovább terhelődik a számládon - attól, hogy nem használod a kártyát, a számlavezetés még felszámolódik.

Ha nincs pénz a számládon és nem is érkezik rá, akkor mínuszba kerül ezektől - ezt viszont egy idő után - ha nem érkezik pénz - átadják követeléskezelőnek + felmondják a szerződésedet.


Ami nem biztos, de lehet, hogy megtörtént:

- aki megtalálta a kártyát: Paypass-os fizetéssel mínusz 5 ezer ft-ig le tud menni, akkor is, ha nincs pénz a számládon.

- a kártyán szereplő adatokkal akár az összes számlán lévő pénzedet le tudja/tudta vásárolni az interneten


Végkövetkeztetés: az idióta menjen be az OTP-hez a számlaszám ismeretével (a kapott szerződésben benne van), - ha nagyon nincs meg, akkor talán elég egy személyi és lakcímkártya - és feltétlenül tudakolja meg, hogy mi a történés, azaz hol tart a bankszámla és mik a következő lépések.

Ha valaki homokba dugja a fejét vagy nem foglalkozik a dolgokkal, attól még a dolgok megtörténnek (pl. tartozás átadása követeléskezelőnek).

2017. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
OTP Junior kártyaletiltási díj 500 forint körül van, nem 10000.
2017. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Meglepetés: én vagyok az az idiòta:s

2017. máj. 16. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"OTP Junior kártyaletiltási díj 500 forint körül van, nem 10000."


Köszi, nem tudtam... (2-es vagyok)

Akkor ez diszkrimináció, kérem!! :D :D

A felnőttek meg fizessenek, mint a köles... :-(


"Kérdező: meglepetés - én vagyok az idióta..."


Ki hitte volna...? :-) Egyébként épp azért írtam, hogy utána kéne nézni, nehogy kellemetlen meglepetés érjen - végrehajtás, letiltás, stb.

2017. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagyok 1750 forint volt a kártyám tiltása és cseréje. Visa, cib bank
2017. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!