Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez tudok fordulni az...

Kihez tudok fordulni az alábbi problémával?

Figyelt kérdés
5 nappal ezelőtt vettem egy cipőt online, egy jül kinéző, biztonságosnak tűnő weboldalról: [link] 32 000 forint értékben. Kaptam egy számlát e-mailben. Azóta viszont nem válaszolnak a kérdéseimre, nem jelzik, hogy feladták-e a csomagot. Kis utánajárás után ezt az oldalt találtam: [link] Ez az e-mailtől kaptam a számlát fizetéskor. Ha jól értem, ez egy átverés volt. Kihez tudnék fordulni, mit tudok ezügyben tenni, hogy visszakapjam a pénzt? Csak olyanok írjanak légyszi, akik tényleg tudják mi ilyenkor a teendő!

2017. máj. 19. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel fizettél?
2017. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kártyás fizetés volt, akkor a bankodnál kérj charge backet
2017. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
MasterCarddal fizettem az OTP-n keresztül. Írtam nekik, de csak egy sablon választ kaptam, hogy nem tudnak mit csinálni, szóljak a rendőrségnek. Mondanom sem kell, hogy nem látok nagy esélyt arra, hogy a rendőrség segíteni tudjon...
2017. máj. 19. 14:12
 4/6 anonim válasza:

Lassíts már egy kicsit! Egyáltalán nem valószínű, hogy átverés.

Először is nézd meg rendesen az email fiókodat, a SPAM-et is, a promóciókat, hogy pontosan milyen e-maileket kaptál a shoptól és a fizetési oldaltól. Az teljességgel kizárt ugyanis, hogy a shoptól nem kaptál semmi e-mail. Csak nem találod, vagy béna e-mailt használsz, és spamba tette, vagy visszadobta. (ha átverés lenne, akkor biztosan küldtek volna emialt, hogy ne gyanakodj)

Aztán ha megvannak az emailek, akkor olvasd el őket alaposan, aztán megint, és próbáld meg értelmezni, hogy mennyi a feldolgozási és szállítási idő.

Ha ez is sikerült, akkor várj türelmesen a cipődre. Külföldről történő rendelésnél simán lehet 40-60 nap is szállítás. Te meg itt pattogsz 5 nap után?

A kérdéseidet lehet, hogy nem értik, vagy 5 napnál hosszabb a válaszidő.

2017. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először is: ha ilyen alaposon válaszolsz egy kérdésre, akkor olvasd is el azt rendesen. Ott a link, ahol le van írva, hogy az oldal átverés. Másodszor kértem, hogy csak azok írjanak, akik tudják mit kell ilyenkor csinálni, alaptalan kioktatásokat nem kértem. Képzeld nem először rendelek online külföldről, de egy héten belül azért meg kéne adniuk, hogy feladták-e a csomagot, illetve a szállítási időt.
2017. máj. 22. 12:05
 6/6 anonim válasza:
Az a link inkább tűnik kamunak, mint maga az oldal, ahonnan rendeltél. És az oda írt - hitelesnek nem tekinthető - felhasználói panaszok nem is a webshopra vonatkoznak, hanem a fizetési oldalra. Szóval szerintem tévedsz. De nyugodtan csinálj, amit akarsz, én csak segíteni akartam, de ha nem tetszik, hagyd figyelmen kívül nyugodtan.
2017. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!