Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen problémával kihez...

Ilyen problémával kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés
Már kisgyermekkoromtól kezdve gyűlölöm magam és egy ideje öngyilkossági gondolataim vannak, tiniként tettem is kísérletet, s bántalmaztam magam. Most történt egy törés az életemben és azóta ezek egyre inkább felerősödtek bennem, napról napra kevesebb bennem az élni akarás. Tegnap majdnem el is követtem öngyilkosságot, de végül megijedtem, s nem tettem meg. Már búcsúlevelet is írtam. A családom, barátaim teljes pánikba vannak és tudom, hogy ez így nem mehet tovább. Gyerekként sokat jártam pszichológushoz, gyermekpszichiáternél is megfordultam, egy hétig voltam a Vadaskertben. Jobban lettem, de a problémáim nem szűntek meg. Vannak időszakok, amikor enyhül az önutálat bennem, de akkor is úgy érzem semmit nem érek, és nehezen viselem, hogy én én vagyok, viszont amint egy kisebb nagyobb nehézség az utamba kerül teljesen kikészülök. Ilyenkor mi a teendő? Terápia, gyógyszeres kezelés? Tudnátok ajánlani valakit?

2017. máj. 8. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hosszú távú pszichoterápiára lenne szükséged, de először is a mostani krízisből kellene kijönnöd, amihez lehet, hogy gyógyszer vagy akár pszichiátriai osztályos kezelés szükséges lehet. Tehát egy pszichiátert keress meg először, szerintem. Így hirtelen nem tudok ajánlani senkit, de utánanézhetek. Attól is függ, hogy hol élsz.
2017. máj. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden öngyilkosságon gondolkodónak üzenem:

1.:Az öngyilkosság NEM old meg semmit.

2.:Csak kevés kísérletbe halnak bele ténylegesen!

3.:Valószínűbb a testi-lelki megnyomorodás.

4.:Az öngyilkosság MINDEN változata rettenetes fájdalommal jár!( Még a lefejezés is!)


Szóval: Ne tedd!

Inkább kérj segítséget bárkitől, mindenkitől!( Szülők, barátok, szomszédok, háziorvos, mentők, rendőrök)


Kérlek, olvasd el még egyszer figyelmesen ezt az egész üzenetet!

Köszönöm! Kitartás!

2017. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező!Úgy gondolom érdemes lenne pszichiáterhez fordulnod, illetve pszichológus is segíthet, bár ő gyógyszeres kezelést nem nyújt,azonban segíthet feldolgozni sérelmeidet és kizökkenteni a negatív állapotodból. Tanulsz? Vagy dolgozol? Mivel töltöd a napjaidat általában? A kérdésedből arra lehet következtetni, hogy támogatnak a családtagok, illetve a barátok. Hidd el, mindenre van megoldás, nagyon fontos ebben a helyzetben önmagad segítése. Ehhez vannak nagyon jó önfejlesztő könyvek is, amelyek segíthetnek erősíteni az önbizalmad, kialakítani az énképed. Próbáld elfogadni önmagad , az esetleges hibáidat nem túl komolyan venni. Minden ember egyedi, és különbözünk egymástól és ez így van rendjén, Tartsd szem előtt, hogy értékes ember vagy!!!!!
2017. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!