Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi is ez a Blockchain pontosan...

Mi is ez a Blockchain pontosan, és hogyan is működik?

Figyelt kérdés

Annyit tudok róla, hogy itt követhetjük a tranzakciókat, de az miért van, hogy megnéztem valakinek a "címét" a Blockchain-en belül, és reggel volt rajta 550 $, azóta semmi mozgást nem mutat a Blockchain, azaz nem utalt, és nem neki sem utaltak, de már kb 4-szer változott reggel óra. Jelenleg 688 $ van azon a bizonyos számlán.


Ezek szerint nem látom az összes tranzakcióját a kiválasztott személynek?


Ne haragudjatok, lehet, hogy ez teljesen alap dolog, vagy illene tudni, de mostanában kezdtem el ismerkedni ezzel az egész Bitcoin-os dologgal, és ezen kívül is van még elég sok megválaszolatlan kérdésem. :D


Köszi a segítséget!!



2017. máj. 21. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert változott az árfolyam. A Bitcoin blockchainben bitcoinok vannak tárolva nem dollár, semmi köze a dollárhoz.


De bitcoin árfolyama változik folyamatosan az oldal ahol nézted átváltja dollára, válaszd ki hogy bitcoinban mutassa akkor nem változik.

2017. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaa értem. :D Logikus. Na most arra adj nekem (vagy adjon valaki, aki szintén ért hozzá) választ, hogy hogy volt képes kb 430 $-t elutalni úgy, hogy nem volt mozgás a számláján. Csakhogy éjszaka kiutalt valahova ekkora összeget, de ugyanannyi maradt szinte a számláján... Ez hogyan lehetséges?
2017. máj. 21. 23:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy személynek bármennyi Bitcoin címe lehet, és nem világos hogy hol nézed "a kiválasztott személy" tranzakcióit és minek.


A Bitcoin blockchainben Bitcoin címek aktuális egyenlegét tudod megtekinteni, illetve azt hogy melyik címről melyikre milyen összeg lett küldve.


Melyik cím, kihez tartozik azt ott nem tudod megnézni és egy embernek bármennyi címe lehet.

2017. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősöm régebb óta benne ebben a dologban, és már ért hozzá gondolom, de nem szívesen faggatnám a pénzügyeiről. :D Ezért tartottam célszerűnek itt megkérdezni. Az világos, hogy több címe is lehet valakinek, na de ha egy címről ment ki az a mennyiség, és utána nem érkezett arra a címre semmi, akkor is kizártnak tartom, hogy ennyit változott volna a BTC árfolyama. Ilyen "kis" mennyiség egyik napról a másikra nem fog ennyit változni. Ehhez legalább 6000 $-os árfolyam kellett volna, de az kizárt. Ezért nem értem, hogy ha nem utalt neki senki, akkor hogy lehet, hogy közel ugyanakkora összeg volt azon a címen utalás nélkül.


Vagy több cím van egy számlához kapcsolva? Ilyen lehetséges? Ez magyarázatot adna... De csak ez.

2017. máj. 22. 12:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a cím az ismerősömé, és azért adta meg, hogy ismerkedjek a blockchain-el. :)
2017. máj. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!