Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélküli segélyt...

Mennyi munkanélküli segélyt kapnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egy kínai üzletben dolgozom,ez az első munkahelyem, lassan egy éve vagyok ott,de el szeretnék jönni,mert keveset fizet,szabadság nincs stb..

És gondoltam rá hogy felveszem majd a munkanélküli járulékot,de eszembe jutott hogy ugye csak 4 órába vagyok bejelentve (holott napi 10 órát dolgozok)

Így kapnék egyáltalán,ha igen mennyit? Meg a 360 nap, az azok a napok amelyiken dolgoztam,vagy összességében kell neglennie a 360 napnak?

Kérlek segítsetek nem értek hozzá



2017. máj. 23. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Miért mondasz fel? Keresni akarsz másik munkát vagy tanfolyamra mész tanulni akarsz?
2017. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából költözni szeretnék másik városba és ott keresni másik munkát.
2017. máj. 23. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Összességében kell meglennie a 360 napnak, úgy értem, szombat, vasárnapok is számítanak. Egyszerűbben, a munkaviszonyod kezdetétől egy évnek kell eltelnie, szóval kicsit még várj. És akkor is 10 naponként 1 napra vagy jogosult, tehát ha 371 munkaviszonyban töltött napod volt, akkor 37 napig jár. Az összege pedig a fizud átlagának 60%-a, ami 4 órában (gondolom, minimálbér, bruttó 65 körül?) igencsak kevéske lesz...
2017. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Miért dolgozol 10 órát ha 4-be jelentenek be? Kicsit lehettel volna leleményesebb és normális melót keresni, de nem a kínaiaknál... Mi a végzettséged?
2017. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem szeretnék abba bele menni,miért itt dolgozom,a kérdésre szerettem volna csak választ kapni
2017. máj. 23. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1 évnek meg kell lennie, de nem hiszem hogy költözés esetén olan szignifikáns segítség lenne, hogy kapnál alig több mint egy hónapig 30-40 ezer (attól függ mennyire vagy bejelntve ugye) forintnyi összeget. Így ha mozdulni akarsz, akkor én ez miatt nem várnék, hiszen nem számít ez annyit, hogy ez miatt tovább maradjak egy sza.rul fizető helyen, ráadásul napi 10 órában. Többet ér, ha elmész és keresel rendes állást, ahol a munkádnak megfelelő időre és munkakörre vagy bejelntve, a jövőben meg az ilyen inkorrekt munkáltatót kerüld el nagy ívben. Tudom,a szükség nagy úr, de ez sehogy sem jó megoldás.
2017. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!