Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segélyt 1 hónapig...

Munkanélküli segélyt 1 hónapig kaptam aztán utána semmit. Még a 22.800 at sem. Miért?

Figyelt kérdés
Külön kell elintézni, Utólag ha holnap betelefonálok,hogy nem jött meg ami amúgy szerintem evidens lenne hiszen ha adnak 1 hónap munkanélküli segélyt és utána találok állást akkor a következő hónapig nem kapok fizetést ,na de akkor miből éljek? Vagy miből induljak el dolgozni? Ezért nem értem,hogy miért nem küldték . Most mentem be az új munkaszerződésemmel de attól még múlt hónapban munkanélküli voltam. Akkor most?!

2017. ápr. 10. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lejár a munkanélküli segélyed nem evidens, hogy kapod a 22800 Ft foglalkozást helyettesítő támogatást. Azt meg kell igényelni és csak akkor jár, ha a háztartásban az egy főre eső jövedelem bizonyos összeg alatt van és nincs a bankban pénzed vagy pl autód bizonyos érték felett.

Hogy miből élsz meg, vagy hogy indulsz dolgozni az alapból nem érdekli a hivatalokat.

Visszamenőleg nem hiszem, hogy igényelhetnél FHT-t, még ha jogosult lettél volna is. Ha nagyon nagy bajban vagy, igényelhetsz az önkormányzattól rendkívüli segélyt, az kb 5000 Ft.

Viszont ha múlt hónapban nem volt semmilyen jövedelmed, és ellátásod se, arra a hónapra még a TB-det is fizetned kell.

2017. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45 napig turelmi ido van a TB-re vagyis azt nem kell fizetnie
2017. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5.000 Fotint rendkívűli segély? Vicc. Köszönöm a tájékoztatást. Akkor 0 forintból megpróbálok életben maradni az albérletben ahol kecózok...
2017. ápr. 11. 10:44
 4/5 HSz76 ***** válasza:
Amikor a munkanélkülit megállapították, benne volt hogy meddig kapod.
2017. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igazság szerint leszarom,bekaphatja a munkaügy ill az állam is. Nagyjából szarok rájuk ahogy ők is szarnak rám,inkább éhen döglök de akkor sem kell a szaros 5000 fotinjuk ,igazából abból semmire sem megyek szóval inkább nem alázkodok meg nekik, kapják be'
2017. ápr. 12. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!