Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet lejárt élelmiszert...

Hol lehet lejárt élelmiszert forgalmazó boltot bejelenteni?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, és elképesztő a helyzet. Folyamatosan lejárt dolgot veszünk, kb 4-6hónapja lejártakat. Az üdítőktől pedig konkrétan gyomorrontást kapok, annyira kifogásolható a minőségük. A nébih járt már kint, de soha nem kaptak büntetést, valahogy elsimítják "egymás közt". Csak az ember elgondolkozik, hogy miért nincs ezen változtatva, ma is csiri-csuri dolgokat vettem kb 2.000 Ft-ért, aminek több, mint a fele le van járva. Az összes üdítő, kockacukor, kristálycukor (pedig ezek nem 2 napig állnak el...), tej, kv tejszín, stb... alap élelmiszerek. Romlandóbbat (pl húsok, felvágottak, sajtok) már nem is veszek, de az embernek néha van pár rossz napja, mikor elfelejt ésszel vásárolni a városban, és kénytelen falun megvenni az ebéd hozzávalóit... (jó, az üdítő egyéb kategória 😉)

Én arra gondoltam, videófelvételt csinálok arról,hogy vásárolok, közel tartva a termékek lejárati dátumát....aztán a videót elküldeni illetékesnek, kérdés, hogy fognak-e vele foglalkozni, illetve nem kerülök-e bajba a video miatt....

Másrészt nálunk nyaral rokon gyermeke, 2 éves, alapból nagyon igényes gyomrú, nagyon nem tenne jót neki, ha egy ilyen incidens miatt mondjuk komolyabb gyomorproblémája lenne :(


2017. máj. 27. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
De miért nem nézed meg vásárlás előtt, hogy meddig jó? Ha romlott, akkor ne vedd meg.
2017. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Minek jársz ide? Pláne miért nem nézed meg a dátumot?


Amúgy tékozló homár

2017. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Vásárlás előtt nézd meg a lejárati dátumot, és ha lejárt, akkor ott helyben mutasd meg az eladónak, és meséld el neki szépen, hogy ha nem tesz ez ellen valamit, akkor intézkedni fogsz az ügyben.
2017. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem lenne egyszerűbb a boltban megnézni a lejárati dátumot? Logikusság...
2017. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A legközelebbi bolt 30percre van busszal... amúgy kb 2 hónapja nem vásároltam itt, csak most volt muszáj...

Sajnos nem gondoltam, hogy olyan alapvető termékeknek is meg kell nézni a szavatosságát, mint pl. a cukor...

Csak az a szomorú, hogy vannak olyan emberek, akik nem tehetik meg, hogy beülnek a kocsiba és bemennek a városba, hanem kénytelenek itt vásárolni... idősek pl. Sajnálom őket...

2017. máj. 28. 08:23
 16/17 anonim ***** válasza:
az idősek is megtudják nézni a szavatossági dátumot...
2017. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A cukornak még mindig nincs lejárati ideje... Valószínűleg a gyártási dátumot látod rajta.
2017. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!