Jar a szabadsagpenz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Palyakezdo vagyok, es nem igazan ertel egy dolgot , ezert szeretnek segitseget kerni.

A jelenlegi munkahelyemrol fel akarok mondani a jovoheten, meg probaido alatt vagyok 3 hetig. Ebben az esetben jar szabadsagpenz? Ha igen, ilyen rovid idore is az a 20 nap ervenyes? Nem voltam egyetlen egy nap szabadsagon se.


A fonokom szeret elsumakolni penzbeli dolgokat, ezert mondok fol, es ha megis jarna a szab.penz, de nem adna ide, nem akarom hulyenek nezetni magam, hogy nem tudok semmit errol. :(


Ugy tudom jar, de biztosra akarok menni.

Elore is koszonom!



2017. máj. 28. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
3 hétre pont egy nap szabadság jár, azt ki fogják fizetni
2017. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Időarányosan jár a szabadság. A 20 nap január 01-jétől december 31-ig jár. Ha csak az év egy részében áll fenn a munkaviszony, akkor azzal arányosan jár az évi szabadság is. 20 napot elosztod 365 nappal és megszorzod annyi nappal, ahány napig annál a cégnél a munkaviszonyod fennáll. Annyi napra vagy jogosult, amennyi eredménynek kijön. Ha abból egyet sem vettél ki, akkor köteles pénzben megváltani.
2017. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

A szabadság időarányosan jár. Az éves szabadságod számát (ami, azt írod, 20 nap), oszd el 365-tel, és szorozd meg annyival, ahány napot a cégnél dolgoztál. Úgy tudom, nincs kerekítés, csak az egész napok számítanak, tehát ha 2,79re jén ki, akkor 2 nap jár.

Gondolj bele, ha 20 nap járna, akkor januárban elkezdesz dolgozni valahol, pár nap után kiveszed mind a 20 napodat. Aztán dolgozol pár napot, felmondasz, majd következő cégnél ugyanez. Dolgoznál három hetet az évben, a maradék időben szabin lennél... Ezért jár csak időarányosan.

2017. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van kerekítés, és legalább 2 tizedessel kell számolni...
2017. máj. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!