Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 órára voltam bejelentve a...

Secret. kérdése:

2 órára voltam bejelentve a munkáltatómnál, jár e közös felmondás esetén a SZABADSÁGPÉNZ?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Közös felmondás nem létezik, csak felmondás, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés.


Teljesen mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha van ki nem vett időarányosan járó szabadságod, akkor jár a szabadságmegváltásra az összeg.

Természetesen a mértéke nem egy 8 órásnak megfelelő összegű lesz, mivel 2 órás munkaidőben voltál foglalkoztatva. De napokban ugyanannyi jár, mint egy teljes munkaidősnek, csak összegben nem.

2015. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy Pizzériában dolgoztam, mint kisegítő, és diszpécser. Naptárba lett vezetve, ki hogyan dolgozik.. Nem tudom, mi alapján lenne elszámolva a szabadságpénz. Sajnos teljesen tudatlan vagyok ebben a témában!

2015. jan. 14. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, van egy munkaszerződésed, amelynek kötelező tartalmi eleme a munkaidő meghatározása.

A Tied ezek szerint részmunkaidő, heti 10 órában.



Neked is ugyanannyi szabadság jár, mint az ugyanolyan korú akár 8, vagy akár 6, vagy akár 1 órás munkaidőben dolgozónak, hiszen a szabadság mértéke nem függ a munkaidő hosszától, hanem a korod alapján jár.


A munkaidő hossza kizárólag a szabadságra járó összeget befolyásolja. Te logikusan kevesebb összeget kapsz ugyanannyi napra, mint egy 8 órás, hiszen a munkaidőd arányosan kevesebb.


Tehát a naptár nem számít ilyen szempontból, csak az, hogy hány éves vagy ebben az évben, a korod alapján meghatározott éves szabadságodból mennyi jár időarányosan ha nem a teljes évben dolgoztál ugyanannál a munkáltatónál, és abból mennyit vettél már ki. A maradék az a szabadság, amelyre még jogosult vagy, és egy munkaviszony megszüntetéskor vagy előtte kiadják még, vagy készpénzben kötelesek megváltani.

2015. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!