Mennyi jár vissza?

Figyelt kérdés
Komplett fürdőszoba bútor vásároltam online. Kiszállítás után vettem észre, hogy nagy lesz a kicsi fürdőszobámba. Visszaküldtem a cégnek, akik jelezték, hogy a szállítási költség helyett, egyedi 9000 Ft-ért szállítják vissza, mivel törékeny áru... Eredetileg 2600 Ft volt a postaköltség. Ez így helyes? Jogszabály szerint a postaköltségen kívül mindent vissza kell téríteni. De itt plusz költség van.

2017. jún. 3. 07:39
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

1.- én a helyedben vásárlás előtt megnéztem volna a méreteket (gondolom meg volt adva - ha nem , akkor a cég hibája)

2.- meg kellene nézni, hogy mit írnak a weboldalukon - ugyanis előfordulhat, hogy már ott jelzik, hogy visszaszállításkor drágább. Webáruházaknál, internetes eladásnál általában van egy olyan, hogy vásárlásával elfogadta a ... (ilyen és olyan) feltételeket.

Szóval nézd meg, ott mit írnak.


Végezetül azt is megteheted, hogy Te szállíttatod vissza - de ha útközben megsérül és hibás lesz, akkor nem veszi vissza a cég.

Amire én tudok gondolni, egyébként, hogy azért drágább, mert a cégnek van egy egyirányú szerződése, hogy X futárcég havonta x darab terméket felvesz náluk - így kedvezményes a feladásuk - visszafelé ugyanez viszont már nem igaz.

2017. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!