Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha durván a létminimum alatt...

Ha durván a létminimum alatt van a jövedelmem, akkor milyen önkormányzati segítséget kérhetek?

Figyelt kérdés

Leszázalékolt vagyok, havonta 47 ezret kapok, betegségem miatt sem legális, sem fekete munkára nincs lehetőségem. Végignéztem az interneten a segélyek formáit, de úgy tűnik, nekem semmi sem jár. Egyedül lakom egy saját tulajdonú házban.


A rezsit fizetni nem tudom. Mit tehetnék? Lehetséges, hogy a létminimum felénél sem jár valamilyen segély? Ha mégis, akkor milyen?


2017. jún. 8. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha tényleg egyedül laksz egy házban, akkor talán érdemes lenne eladni, és venni egy kicsi lakást. A rezsije is kisebb, és az két ingatlan árának a különbözetéből ellehetnél egy darabig.
2017. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha Bp-en élsz, akkor költözz vidékre, kisvárosba, ott olcsóbban tudsz lakást venni. És a különbözetet feléled.

Úgy tudom a segély havi 50ezer Ft-os jövedelem felett nem jár, a tied nem éri el, tehát vmit kaphatsz pl lakásfenntartási támogatást. De ott a pénzt nem te kapod, hanem az önkormányzat pl. fizeti az ELMŰ felé a villanyszámlád felét.

2017. jún. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

"havonta 47 ezret kapok"

"Lehetséges, hogy a létminimum felénél sem jár valamilyen segély?"


Miért, a 47e az mi, talán munkabér?!

2017. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Add ki az üres szobákat.
2017. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alanyi jogon semmilyent.
2017. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!