Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt tényleg megteheti a Telekom?!

Ezt tényleg megteheti a Telekom?!

Figyelt kérdés

Van egy laptop előfizetésem náluk, minden honapban pontosan törlesztettem, azonban pénzügyi gondom akadt és a laptop havi tartozását az azt követő hónapban utaltam csak el, vagyis kb. huszonvalahány napot csúsztam, de törleszettem a lemaradásom.

Erre kaptam 18x 8500 Ft-os számlát, azt mondta a telefonos hölgy, hogy július 10-ig 196 876 forintot kell befizetnem, vagy végrehajtóhoz kerül az ügy! Felbontotta a Telekom a részletfizetési szerződést mert közel egy hónapot csúsztam anyagi gondok miatt, amit természetesen azonnal törlesztettem utána! Nem tudok ennyit összeszedni, 80 ezer forintos fizetésem van a férjemmel együtt, kérni sem tudok senkitől!

Ez valami beteg tréfa?! Valaki esetleg tudna segíteni, hogy erre tényleg van-e jogosultsága ennek a szolgaltatónak?

Hallottam már, hogy csak úgy csaltak ki pénzt a fizetőktől...ezt nem akarom elhinni, hogy megtörtént.


Köszönöm előre is a segítséget



2017. jún. 9. 18:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Mint látod megteheti. Amúgy nincs itt semmi csalás, volt egy szerződésetek, amit te megszegtél.
2017. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
bizony megteheti, ez benne van a szerzodesbe
2017. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Na ja, ilyenkor rögtön érdekes, hogy 80 ezres fizetésetek van, persze amikor megveszel egy 200+ ezres gépet részletre, akkor ugyanez nem számít, "lesz, ahogy lesz" alapon.


A lényeg, hogy a Telekom megteheti, hiszen látod, hogy megtette, törvény nincs, ami tiltaná egy részletfizetés felmondását. Az ilyen szolgáltatóknak elég bajuk van a nem fizetőkkel, úgyhogy elég gyorsan szoktak lépni.


Nem tudom, mit tehetnél még, valószínűleg a Telekom már nem fog egyezkedni veled.

2017. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

A telekom bontototta a részletfizetési szerződésedet, mert késtél. Hogy mennyit késhetsz retorzió azt csak te tudhatod, ugyanis a te szerződésedben van benne. De idea rozsdás bökőt, hogy közel egy hónapot nem.


Nincs itt semmi csalás és át is fogják adni végrehajtásra, ha nem fizeted ki.

2017. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mennyi szánalmas, rosszindulatú szerencsételn éli ki magát ezen az oldalon, mindenbizonnyal egyikőtök sem hibázott soha életében, hogy ilyen keményen íteletet mondunk egy bajba jutott ember felett, csak így tovább, az élet fizesse meg, azt kívánom! :-)


Nem vagyok köteles magyarázkodni, de ha nem nagy baj, nem fogok a gyermekemmel éjszakánként a helyi sörözőbe járni internetért, digitális naplójuk van és sorra kapják a nethez kapcsolódó feladatokat, gondolvàn, hogy mindenkinek van.Az ember mindent megtesz a gyermekéért, tudod okoska! A laptop teljes ára pedig nem volt 200 ezer forint.

Bárkivel ,megeshet, hogy a részletfizetése késik, én azonnal ki is egyenlítettem, máskor is voltam így, nem fizettették ki azonnal a teljes összeget egyetlen egy szolgáltató sem!


Kösz a segítséget, dehát mire számíthattam volna, ez a magyar mentalitás :)

2017. jún. 9. 18:59
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Egy hónap csúszás miatt semmiféle szerződést nem mondanak fel, ez 100% biztos, 35 évesen vettem mar jó pár dolgot, szinte mindent apránként hitelre, és volt, hogy 2-3 hónapot csúsztam, sose, senki nem mondott fel semmit. Valami más is van a háttérben, amiről nem írtál, mert 20valahany nap késés miatt nem mond fel senki semmit. Amúgy meg: azért van a szánk, hogy kommunikáljunk. Ha tudtad, hogy késtél, ezt jelezted nekik? Ha te úgy állsz hozzá a dolgokhoz, hogy lexarod, akkor a másik féltől mit vársz?
2017. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

" 80 ezer forintos fizetésem van a férjemmel együtt"

Aztán erre még felelőtlenül hitelt veszünk fel, utána meg ha nem tudunk fizetni és beüt a krach, akkor felháborodunk, hogy hogy meri ezt a szolgáltató megcsinálni.


Na ez az IGAZI magyar mentalitás...

2017. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem értetlenkednék, ha más is volna a háttérben, de egy hónapnyi csúszás történt csupán és felmodták a szerződést.

Nem tudom, kedves utolsó, hogy a mondataim melyik részéből következtettél arra, hogy nem érdekel ez az egész ügy?

Na nekem erre nincs energiám, hogy a kötekedésékre reagáljal, nagyon egyszerű volt a kérdésem, de meg is kaptam rá a szép kis választ , ha nem tudsz csalni, dögölj és menj az utcára lakni..ebben az országban ez van, senkire ne, lehet számítani.

És igen, ez mindennek a teteje, ahogyan a Telekom eljárt, ez aljasság, de mindenki megkapja remélem az életben, amit megérdemel..

U.i.: Nem is tudtam, hogy a szánkkal is kommunikálunk, nagyon hálás vagyok ezért a leckéért is! Mindem jót! :)

2017. jún. 9. 19:20
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez épp ide illik:

[link]


Itt mindent megtalálsz, amire szükséged lehet az ügyintézéshez.

2017. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Drága, melyik részét nem érted annak, hogy tiszességesen törlesztettem egy hónap kivételével, hmm? Nem egy putris cigánnyal beszélsz angyalkám! Csak a rászorulóval van pofád kötekedni az internetem, az életben meg ott sunyítasz! Ha nem tűnt volna még fel, éhbérért dolgoztatják az emberek nagy részét pesten!

Ez egy mocskos tetű húzás volt a Telekom részéről.

Remélem, mindenki kiélte magát az ügyemen! Veletek is hasonlóan bánjanak, ha bajba kerültök az életben! :)

2017. jún. 9. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!