Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem át a barátom...

Hogyan vegyem át a barátom levelét?

Figyelt kérdés

A barátom Spanyolországban dolgozott, és onnan küldték ki a munkaügyi papírjait ajánlott levélként ide, Pestre. A probléma az, hogy a barátomnak még volt egy versenye Németországban (cross motor), mielőtt hazajött volna, és most ott fekszik kórházban még két hétig. Ez idő alatt pont vissza fogja már küldeni a posta a levelét, ami miatt valószínűleg nem fogják felvenni arra az állásra, ami miatt hazajön. Milyen lehetőségem van arra, hogy átvegyem a levelét? Úgy tudom, hogy mivel egy háztartásban élünk, átvehetném a levelét, de egyikünknek sincs erre a lakásra vonatkozó lakcíme, maximum egy bérleti szerződéssel tudnám bizonyítani, hogy ugyanott lakok, illetve megtaláltam az irattartónkban a barátom egy több éves diákigazolványát. Vagy ezekkel, vagy egy felhatalmazás által (nem tudom hogy működik...) át tudom venni a levelét? Hihetetlenül fontos lenne, és be vagyunk pánikolva, hogy mégis mit csináljunk. Három nap múlva fogják visszaküldeni a levelet a feladóhoz, az megint másfél hetet utazik majd, aztán ugyanannyit vissza, ha újra feladják, az pedig sajnos késő. : (

Köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 13. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy írjon egy meghatalmazást és küldje el, de 3 nap alatt ezt nem fogjátok tudni elintézni.

A postán kérdezted már, hogy nincs-e valami megoldás erre a problémára? Mégiscsak ők tudják legjobban, hogyan lehetne hivatalosan átvenni.

2017. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonos vezetéknevű, szülője/tesója nem elérhető? Azoknak több esélye lenne...
2017. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Van a posta oldalán letölthető meghatalmazás nyomtatvány, kitöltöd, az aláírását meg odahamisítod.
2017. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell lepontozni? Az aláírást a kutya nem ellenőrzi és legalább át bírja venni a levelet.
2017. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
#4 A meghatalmazást előzetesen kell intézni a postán, személyesen.
2017. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó, nem.... Van rá egy formanyomotatvány, kinyomtatod, kitöltöd és viszed magaddal. Vett már így nekem családtagom csoamgot, az egyetlen különbség az volt, hogy a nevemnél én írtam alá...
2017. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Miért kell lepontozni?"


Mondjuk azért, mert más nevét aláhamisítani törvénytelen dolog. Meg azért, mert feketén - fehéren be lehet bizonyítani, hogy miközben valaki Németországban fekszik kórházban, azon közben nem írhatott Magyarországon meghatalmazást.

2017. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Azt senki nem tudja, hogy Németországban fekszik vagy hogy a kérdező amúgy kiutazott hozzá 2 napra és pont aláiratatta vele... Oké, nézzétek, lehet kötekedeni meg okoskodni, még amúgy totál igazatok is van, de másképp a kérdező nem fogja tudni átvenni a levelet. Az ilyen jellegű hivatalos leveleket az ember saját apjának SE adják ki (tapasztalat)
2017. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

De tudják, mert nekem is ugy vehette át anyukám a levelem multkor SK levelet, hogy a postán postai dolgozó előtt szemèlyim bemutatásával töltöttük ki a meghatalmazást ès postai dolgozó is aláírja ès bèlyegzi.

Sima aláírt papírral nem adják oda!

2017. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Na meséld el, akkor a NAVtól kapott levelem a kitöltött meghatalmazással, nélkülem és a szeméylim nélkül apám hogy vette át?

Merüljön fel benned kérlek, hogy ha már meghatalmazással megy oda valaki, talán, TALÁN nem áll a meghatalmazónak módjában, hogy elmenjen a postára. Ezért kell ugye a meghatalmazás... Most ha pl. kezem-lábam gipszben van, hogy mennék el bemutatni a személyim? Gondolkodjuuuunk...

2017. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!