Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok csukott szemmel gépelni...

Tudok csukott szemmel gépelni helyesírásom nincs de ez nem elég? 10 újjal gépelek ezzel vihetem valamire tudok vele pénzt keresni?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és az évek során esti gépezések miatt ahol multiplayer játékkal játszottam ahol sokat kellet írni és ugye az éjszaka miatt általában sötétben nyomtam ezáltal nem láttam a billentyűt és meg tanultam úgy gépelni hogy nem nézem a betűket és minden újamat használom hozzá. Nem tudok vele jó pénzt keresni valahogy??
2017. jún. 14. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Normalis cegnel ez alap elvaras a titkarnonel, tehat nem egy ritka skill.
2017. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Nemcsak titkárnőnél, de pl. a könyvelőknél, bérszámfejtők, munkaügy, hasonló területen dolgozók a számokat is "vakon" írják!

Lejárt már irodában a "sikoltozó gépírónők" kora: amikor felsikolt örömében, ha egy betűt megtalál.

2017. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez alap, már megbocsáss.
2017. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok tíz ujjal gépelni, de viszolyag vakon és gyorsan. Persze vannak olyan helyek, ahol megkövetelik a tíz ujjas gépírást, ott előnyben lennél, HA tudnál helyesen írni. Tökmindegy, milyen gyorsan gépelsz, ha helyesírási hibák vannak benne, és utána javítani kell. Ennyi erővel felvehetnek olyant is, aki lassabban gépel, de azt helyesen, lehet, előbb végezne, mint te.
2017. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hiába gépelsz vakon és tíz ujjal, ha az irományod javítása több időt venne igénybe, mint maga az írás.

Ha ez fordításoknál (és ritkán) fordul elő, akkor esetleg a lektorok javítanak, de ehhez egy nyelv perfekt ismerete, és konkrét szerződés szükséges.

2017. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"esetleg a lektorok javítanak"


Esetleg! Láttam én már nyomtatott (pénzért árult) sajtóban Klassz Dominátort a Claas Dominátor helyett!! Azt hittem véresre kaparom magam!

2017. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, kedves utolsó!

Ha pl. egy idegen nyelvről fordítasz magyarra, számíthatsz a magyar lektorok javítására - egy bizonyos határig.

Magamről tudom: nem vagyok még egészen tisztában az új helyesírási szabályokkal, néha a régebbi egybe-különírást is használom stb.

Ilyenkor a magyar kiadók lektorai morgás nélkül kijavítják a hibákat.

Nem az "ien-ojan", "meg monta" stb. hibákra gondoltam.

2017. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!