Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a BitCoin vegulis jo valamire?

Ez a BitCoin vegulis jo valamire?

Figyelt kérdés
Konkretan tudjatok hogy lehet-e vasarolni bitcoinnal realis arut, nem valami fiktiv online virtualis akarmit vagy valami haszontalan szolgaltatast, hanem kezzelfoghato mindennap haszanalatos termeket amit forinttal vagy euroval meg kellene vasarolni ha eppen szugseged van ra.

2015. nov. 2. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan valuta, mint bármelyik más, csak matematikai alapja van, és nem központosított.


Vásárolni ott lehet vele, ahol elfogadják (vannak helyek, bár nem vészesen sok), van ahol nemzeti valutába is át lehet váltani.


Érni meg annyit ér, amennyit adnak érte. Bár valamennyire védett a spekulációtól, de leginkább csak azért, mert nem vészesen elterjedt.

2015. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezeket mar mind olvastam, 1000 millio helyen le van irva az interneten.

A kerdes az hogy jo e valamire vagy csak egy virtualis vacak?

Lehet rendelni pizzat bitkoinra? Vagy mekit? Autot vasarolni? Tankolni? Kifizetni a villanyszamlat? Nadragot, inget, barmi egyeb realis arut vasarolni?

2015. nov. 2. 15:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltatód elfogadja, akkor igen.


De tessék, itt egy lista:


[link]


Tehát igen, vehetsz vele mindenfélét, akár pizzát is, ahol elfogadják.


Most ez ugyanolyan kérdés, hogy a kínai jen mire jó. Ahol elfogadják, ott kapsz érte árut vagy szolgáltatást, a magyar boltban meg hülyén néznek rá, hogy mit akarsz ezzel.

2015. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Erdekes a lista:

Wordpress - blogot kifizetni = virtualis

Overstock - olyan jegyet vasarolni ami mar nem kell senkinek = vacak

Amazon - en oszinten nem lattam sehol az amazonon bitcoin fizetesi modszert

Namecheap- vegyel olyan domaint ami amugy senkinek sem kell


Na itt ez erdekes: PAYPAL/EBAY. Most nem tudom, ezek megbolondultak vagy tenyleg igaz. Beleptem az ebayre de semmit nem talaltam bitcoin fizetessel.


Pirate bay :-) most mar nem is ingyenes ?


Tesla ? Na ez meg mi a franc? Elektromos autot bitkoinra? Ez vicc, gondolom.


Stb...

Fogadok hogy ha tenyleg szeretnek ezeknel bitpenzre vasarolni azt mondanak hogy haaaa ez mar nem ervenyes, valamikor tervben volt de lemondtunk rola mert rajottunk hogy atveres.

2015. nov. 2. 17:41
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem lehet:


[link]


Payment Methods

1-800-FLOWERS.COM/FRUITBOUQUETS.COM accepts all major credit cards including American Express, Bill Me Later, Diners Club, Discover Card, JCB, MasterCard, and Visa

2015. nov. 2. 17:45
 6/13 A kérdező kommentje:

Na megvan, a Wikipedian lehet:


[link]

Bitcoin > Donate Bitcoins.


De ezzel meg az a baj hogy semmit nem kapsz erte.

2015. nov. 2. 17:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként őszintén most nem igazán értem, mit akarsz :)


A bitcoin ugyanolyan pénz mint bármi más - annyi az értéke, amennyit kapsz érte, van ahol elfogadják, van ahol nem, van ahol át lehet váltani nemzeti valutára - és ennyi. Egy virtuális, nem központosított fizetőeszköz, se több, se kevesebb.

2015. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azert kerdezoskodom mert be akarok allni ebbe az uzletbe de nem vagyok biztos benne hogy atveres vagy nem:


[link]


Be lehet allni 100 Euros csomagtol kezdve 12000 Eurosig. A szomszedom beallt 500 Euroval, es mar talalt tobb agat akik bealltak 100 vagy 500 vagy az egyik 5000-el is, es visszajott az 500 Euroja. Most be akar allni az 5000-es csomagba vagy ha ketten allnank be a 12000-esbe akkor lehet nyernenk rajta 50000 Eurot.


Na ezert kerdezoskodom hogy lassam mi a tema a bitkoinnal.

2015. nov. 2. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, már jó ideje megy lefelé az ára, befektetésnek szerintem - nem vagyok szakértő! - nagyon hülye egy ötlet lenne.


Van hatmillió jobb lehetőség befektetésre.

2015. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013 novemberében 1000 USD fölött is volt egy bitcoin. Ma 348-on áll. Én forexezem, de nem longolnám a bitcoint.
2015. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!