Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a csomag-nyomonkövetési...

Ez a csomag-nyomonkövetési rendszer hogyan működik, ha egyszer nem ajánlott egy küldemény?

Figyelt kérdés

Most kíváncsiságból rákerestem, és tehát csak egy sima tracking száma van, de nem ajánlott. A postán azt mondták, hogy akkor ezt senki sehol nem tartja nyilván, csak jönnek-mennek a világban ezek a küldemények.


Na de akkor mégis honnan tudja a rendszer percre pontosan, hogy mikor hol van? Ki tartja nyilván ennyire jól egy sima tracking No alapján? És még csak nem is egy érték, mert 3200,- Ft-ról van szó.


[link]



2017. jún. 21. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Tracking = ajánlott

Ha a postán nem látják a rendszerben, az azért lehet, mert nem feltétlenül a Magyar Posta kézbesíti a külföldi posták küldeményeit. Például a brit posta (Royal Mail) trackinggel ellátott, tehát ajánlott küldeményeit itthon a GLS kézbesíti. De ha sima -nem ajánlott- küldemény érkezik Angliából, azt a Magyar Posta kézbesíti.

Tehát a tracking adataid valósak.

2017. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve amikor egyenlőségjelet tettem az ajánlott és a tracking közé, azt nem fordítási értelemben tettem, hanem lényegét tekintve. Nyilván a tracking szü szerint a nyomon követést jelenti.
2017. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de nem, megkérdeztem a postát, és szó nincs róla. ha ajánlott, akkor azt könyvelik minden egyes ponton, igen. de a simákat nem! és természetesen most csak a magyar posta játszik, az egyéb futárszolgálatok, csomagküldők nem.

volt már olyan esetem h a posta nem tudott felvilágosítást adni, közölték h nekik aztán semmilyen infójuk nincs a bejövő NEM AJÁNLOTT küldeményről (ami bárhonnan is jöjjön, mindig "R"-rel kezdődik ugye), miközben ezen a tracking oldalon én megtaláltam, és ők is csak néztek és nem értették a dolgot.

és tény ami tény, sokszor nem a valós adatok vannak ott. A posta sztem bele is hülyülne ha a Kínából tömegesen küldött dolgokat mind követné... hát érdekes

2017. jún. 21. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Uspst nagy eséllyel a dhl fogja átvenni
2017. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy meg sík hülye volt a postás akivel beszéltél
2017. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2017. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!