Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogáson átvertek 5000ft-al....

Jófogáson átvertek 5000ft-al. Nem küldték az árut, én utaltam. Felesleges feljelenteni igaz?

Figyelt kérdés
Tudom mostmar mint mindig, azt mondják, előre ne utaljunk
2017. jún. 22. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Érdemes feljelenteni, mert valószínűleg több embert is átvert ugyanaz a személy. Több panasz esetén nagyobb eséllyel foglalkoznak vele, és a büntetése is nagyobb lehet ha több rendbeli csalásért ítélik el.
2017. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Mérlegelni kell!!!

Sokaknak azért felesleges, mert rendőrségre kell járni, bíróságra, és akár több évig is elhúzódhat.

Azonban aki ezt nem érzi nyűgnek, annak simán megéri feljelenteni!

Megvannak az adatai, gondolom a beszélgetés is, ha mégsem akkor gyorsan csinálj egy képet a hírdetésről, gondolom írtál valamit az utalás szövegéhez is, ezekkel minddel tudod bizonyítani.

Lehet évekig fog menni, de behajtják rajta! :)

Persze emellett mehet a fb oldalra pár poszt, hogy tolvaj. Írni anyukának-apukának, barátoknak, rokonoknak, munkaadónak!!!

Hátha találsz valakit, aki észhez téríti és megoldódik.


Amennyiben nem vagy félénk, vagy van pár bátrabb barátod, akkor személyesen is meglátogathatod.

2017. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam csak visszafele sul el vagy kirohog kb a rendor
2017. jún. 22. 17:43
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
32%

Abból a szempontból lehet, hogy fölösleges, hogy a pénzed kb biztosan sosem fogod látni. Abból a szempontból nagyon nem, hogy másokat kisebb eséllyel tud majd átverni, mert előbb-utóbb elkapják.


"Ugy hallottam csak visszafele sul el vagy kirohog kb a rendor"


Ki nem nagyon röhöghet, visszafelé nem nagyon sülhet el. A lényeg, hogy te a feljelentést ismeretlen tettes ellen tedd meg (mert nem tudhatod, hogy mi igaz abból ami információd van), ne gyanúsíts konkrétan semmit, csak add át a rendőröknek a rendelkezésedre álló adatokat (bizonyítékokat). A többi a rendőrök dolga. Most egy 5000Ft-os csalás miatt lehet, hogy semmit sem tesznek, csak 60 nap múlva lezárják a nyomozást azzal, hogy tettes ismeretlen, de ha korábban, vagy ezután másokat is átvert és ők is feljelentést tesznek, akkor nagyobb eséllyel fog történni valami.

2017. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Mégis miért tenné meg ismeretlenül a feljelentést, amikor konkrét számlaszámra, névre utalta a pénzt?

Mindegy, hogy ki az, amennyiben valakivel összejátszik, az ugyanúgy tettestárs.

5.000 Ft-ot meg simán visszakap, hiszen azt bárhonnan letudják vonni.

Rendőr kinevet? Nem nevethet ki, főleg hogy ha nem látja el a kötelességét simán feljelentheted.

2017. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%

"Mégis miért tenné meg ismeretlenül a feljelentést, amikor konkrét számlaszámra, névre utalta a pénzt? "


Mert egyáltalán nem biztos, hogy a számlaszám ahhoz tartozik, aki átverte. És ha a számla tulajdonosát jelented fel, és nem ő volt (hanem valakinek volt hozzáférése, lehet ez akár csak a férje/felesége is!), akkor még az átvertet jelethetik fel, ez az, amikor visszaüt. De ha a feljelentést ismeretlen tettes ellen teszed meg, és átadsz szinte egyértelmű bizonyítékokat, akkor ez nem játszik.

2017. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget, de már rákérdeztem ügyvéd ismerősnél, aki azt mondja, nagyobb összeg esetében talán van értelme, ífy csak tanulolenz
2017. jún. 23. 07:59
 8/10 Ricsi74zhf válasza:
47%
Mindenképp jelentsd fel,és előre soha ne utalj senkinek!
2017. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imre082 válasza:
Ja 999 Ft-al vertek át, akkor is be kell menni a rendőrségre! Már csak azért is, hogy az ilyen sz.rháziknak legyen priuszuk..És nem fog kiröhögni, ha meg mégis, elmész másik kapitányságra... Ilyenkor ha bejelented, és felveszik vele a kapcsolatot, bexarnak egyből, ha nem hülyék utalnak vagy kártalanítanak, ha meg tele vagy bizonyítékkal, polgári peres úton-kis összeg miatt- alázhatod le, a per végén az összes perköltséág akár sok százezrek is az ő sara lesz, és az , hogy évekig jársz bíróságra ne rettentsen el, mert ez pár tárgyalást jelent csak, nem kell naponta menni... Ezek a sz.rházik csak így kopnak ki a rendszerből. Ha futni hagyja mindenki őket, tovább csalnak. Én speciel eladóként lettem megkárosítva, felajánlottam neki, ha nem elégedett érte megyünk-közel lakik- , vagy utalja a zsét... Nem hajlandó visszaadni a csomagomat, és nem is fizet! Ezzel szinkronba Indonéz körutazást posztolgat facen, de lehet csak álmodik a nyomor?! Mindegy, erre felment a pumpa, és kapott egy rendőrségi bejelentést, miközben nekem az órával fenyegetőzve reagálgat...(18, stb..) Tudomásom szerint a bömbis gyökér hugyos disznóba ment át, amikor felvette vele a kapcsolatot a hatóság.. és elkezdett hazudozni a fő maffiavezér keresztapa ijedtében, h. édesanyja beteg, ezért nem tudott eddig egy üzenetre sem felelni...és utalni. De mondom az én esetem egyedi, hiszen amit küldtem az még az enyém , mert nem fizette ki..az alkut megszegte, mert nem adja vissza... Tele vagyok bizonyítékkal, video felvevővel mindent rögzítettem az utolsó böffenetéig, és most már ha 100 éves per lesz belőle akkor is bexopatom, mert én ilyen gyökérnek egy gömb fagylaltot nem vagyok hajlandó finanszírozni...Még nevetgél a koktélozó standon, hamarosan nem fog... Ha összeadja mennyibe fog ez neki kerüli, per, évek, stb...a fő balek ő lesz a végén és minden haverja gagyi-balek gengszternek fogja szólítani.. :_DD
2019. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imre082 válasza:
A lényeg annyi, h. ne hagyjatok senkit se lelépni a jogos tulajdonotokkal.
2019. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!