Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudok e hivatkozni valamire,...

Tudok e hivatkozni valamire, ha munkát akarok Angliában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem értelmezéséhez egy kisebb leírás szükséges ami a következő: Angliában tartózkodom, van lakhelyem, szerződésem egy munkaközvetítővel, úton van az NI numberem, sőt már dolgoztam is 2 napot csak kirúgtak (ez egy külön történet, az első próbanapom után azt mondták kellek és végelesen arra a munkahelyre helyeznek, aztán dolgoztam még egy napot és kirúgtak....) Az adott munkaközvetítőm 1 hete nem hívott fel és erősen aggódok mert ugye a pénz meg fogy. Tudnátok ajánlani valami kapaszkodót? hivatkozhatok valami törvényre ami talán egy kicsit ráveszi őket hogy csináljanak is valamit? Jelenjek meg a jobcenterbe(foglalkoztatási hivatal) hogy onnan kérjek munkát? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2017. júl. 8. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mindenképpen ülj ölbetett kézzel és malmozva várd a sült galambot.

Komolyan az agyam ledobja az ékszíjat, hogy mennyire életképtelen szerencsétlen emberek vannak!

2017. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én agyam is ledobja az ékszíjat hogy milyen egyoldalúan képesek egyesek megítélni a dolgokat, inkább köss bele a helyesírásomba az magasabb szellemi szint.... amúgy meg 1 ha nem tetszik a kérdés és/vagy nem tudsz rá értelmes választ adni akkor ne adj menj tovább. 2 ne ítélkezz hogy ne ítéltess meg, szóval ha olyan okos vagy akkor áruld már el hogy te mit tennél? ha van akkora arcod hogy idejössz a gyakorira másokat fikázni akkor legalább mutasd meg hogy okkal fikázol és mondj valami értelmeset ne csak a fikázószövegedet mert arra mindenki képes 3. egyenesen kikérem magamnak az "életképtelen" kifejezést, teljesen egyedül intézem a dolgaimat a hivatalokban egy basic angollal, nem vagyok vele nagyra ha tudni akarod csak szerintem ez már messze nem egy életképtelen dolog, de úgy látszik neked ez a fogalom sem teljesen tiszta.
2017. júl. 8. 20:22
 3/7 A kérdező kommentje:
És még így utólag, csak mert lemaradt. van szerződésem egy munkaközvetítővel, elintéztem az adózással kapcsolatos dolgaimat, minden el van intézve..."üljek ölbetett kézzel és várjam a sültgalambot" pont azt nem akarom csinálni, pont ezért tettem ki ezt a kérdést, mert amit lehetett és ami ahhoz kellett hogy dolgozhassak azt már mindent elintéztem, munka mégsincs.. olvasd végig a kérdést mielőtt kommentelsz te gyp-s....
2017. júl. 8. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:

A munka közvetítőnek van sok, sok ügyfele. Nem fognak kimondottan rád gondolni. Be kell menni megnézni van e másik munka. Szóval igen utána kell menni. Lehet másik munka közvetítőhöz is menni illetve saját erőből munkát keresni.


Még egy, nulla órás szerződésen vagy ami miatt nem kötelezőek neked munkát biztosítani egyébként.

2017. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, 3 hete nem válaszolnak és az első héten többször is megjelentem náluk és többször kihangsúlyoztam hogy nem számít milyen munkát adnak csak adjanak, de még csak nem is jeleznek. Sok munkavállaló van? igen de sok gyár is van ezen az alapon, ha kinézek az ablakon látok vagy 10 et, de sajnos egyik sem foglalkoztat ha nem vagyok munkaközveítővel szerződésben. erről a 0 órás szerződésről tőled hallok először de szerintem ilyen nincs is....és de, kötelesek foglalkoztatni a szerződés rájuk eső részében feketén fehéren le van írva hogy amint az általam aláhúzott, bekarikázott munkaviszonyokhoz alkalmas munkát találnak azt nekem ki KELL adniuk, csak azon bukik meg a dolog hogy én kicsi magyar nem beszélni angol ha azt mondja hogy nincs munka hiába van nem tudok róla ha ő nem akarja, hogy tudjak róla érted hol bukik meg a mutatvány? és mivel még nincs meg az NI numberem nem regisztrálhatok másikhoz mert 10 hetet kaptam a szerződéskötés napjától arra, hogy bemutassam az NI numbert, és ha másik ügynökséggel is kötök szerződést ez a 10 hetes időkorlát 2 hetesre csökken szintén a szerződéskötés napjától számolandón ami meg már le is járt másszóval ha másik ügynökséggel kötök szerződést akkor ott helyben egyúttal be is kell hogy mutassam az NI numbert, legalábbis nekem az agencys csaj ezt mondta... Úgy látom le kell egyszerűsítenem a kérdésemet, szóval. Azt szeretném megkérdezni hogy kivitelezhető e valamilyen formában az hogy én kicsi magyar bemegyek valamelyik kicsi angol hivatalba és szépen kereken elmondom hogy az angol munka törvénykönyvének az xy. pontjára hivatkozva szeretnék munkát vállalni az egyesült királyság területén. lehetséges e ez? van e ilyen törvény? ha van kérem valaki linkelje be vagy ha más olyan megoldást tud amivel jobb eséllyel munkához jutok akkor jelezze legyenkedves köszönöm. ennél egyszerűbben már nem tudom megkérdezni.
2017. júl. 9. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt senki se szereti ha törvényekkel dobálózik valaki. Egyébként erre nincs is törvény a munka közvetítő akkor ad munkát amikor tud. A jobcenter jó ötlet. Esetleg a munka kereső oldalakat is bújhatod pl indeed vagy vannak angliai magyar oldalak pl.LION ahova néha raknak ki munkákat. Cégek oldalát is lehet bújni a álltalában a careers alatt lehet találni megüresedéseket. Ha betanított munkát keresel akkor ezeken a helyeken egyszerűen találsz.
2017. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, körülnézek.
2017. júl. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!