Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy kis rész leszakadt egy...

Ha egy kis rész leszakadt egy nem rég rendelt terméknek a dobozáról akkor még vállal a bolt visszatérítést?

Figyelt kérdés

Nem rég rendeltem valamit amire már nincs szükségem és vissza szeretném küldeni viszont egy kis rész leszakadt a dobozról.

Ilyenkor még vissza veszik a terméket?

[link]

Ennyi szakadt le mert nem tudtam normálisan leszedni azt amivel le volt ragasztva.



2017. júl. 9. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most tisztázzuk: Milyen jogcímen szeretnél visszatérítést a termékre?


Távollévők közötti 14 napos elállás alapján? Mert akkor igen.

2017. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A termék árát szeretném vissza kapni mert nem ezt szerettem volna rendelni meg nem azt kaptam mint amire számítottam.
2017. júl. 9. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké, tehát akkor neten rendelted? 14 napon belül vagy? Mert akkor elállhatsz a vásárlástól, visszaküldöd a terméket és visszakapod az árát.
2017. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Attól függ honnan számítjuk a 14 napot.

június 24.-én adtam le a rendelést

június 27.-én adták fel a csomagot

június 28.-án érkezett meg

július 4.-én vettem át postán a csomagot

2017. júl. 9. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Az átvételtől számolódik.


Jelezned kell a szándékot az eladónak és amint lehet visszajuttatni neki az árut. Utána 30 napja van, hogy visszafizessék a vételárat.

2017. júl. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már lassan 5 napja írtam nekik ez ügyben és még mindig nem érkezett válasz.

Pedig ha mást kérdeztem tőlük mindig már aznap vagy másnapra válaszoltak.

Ezek szerint direkt csak húzni akarják az időt?

2017. júl. 10. 14:44
 7/9 A kérdező kommentje:

Most azt írták vissza, hogy "sérülésmentes csomagolásában kérjük visszaküldeni" ezekszerint a fenti kép alapján ez sérült csomagolásnak számít?

Vagy a sérült csomagolás ha már teljesen elvan szakítva a doboza?

2017. júl. 12. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el az Afsz-t, nem dísznek van.

Egyébként a termék sérült csomagolásban értékcsökkent, levonhatják a visszafizegendő árból.

2017. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem számít annak és valójában az is tök mindegy, hogy mit kérnek. A törvény nem írja elő, hogy neked az eredeti csomagolásban kéne visszaszolgáltatni a terméket, pláne nem, hogy az eredeti csomagolásnak ilyennek vagy olyanak kell lennie. Ennyit ír elő a törvény:


"13. A fogyasztó kötelezettségei elállása vagy felmondása esetén

24. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve a vállalkozásnak vagy a vállalkozás által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni"


Tehát a TERMÉKET. Nem a csomagolását és nem a Jóskapista kedvenc címkéjét.


Továbbá az is baromság, amit az előttem író beszél, hogy a szakadt csomagolásért értékcsökkenést alkalmazhatna a kereskedés. NEM alkalmazhat, tisztán fogalmaz a törvény:

"A fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel. "


Az, hogy kibontottad a csomagolást SZÜKSÉGES a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához, de semmiképpen nem haladja azt meg. Tehát nincs joga a kereskedésnek bármilyen jogcímen visszatartani tőled a teljes vételárat.

2017. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!