Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közfoglalkoztatotti jogviszony...

Közfoglalkoztatotti jogviszony? Milyen hátrány, esetleg előny származik belőle? Fontos

Figyelt kérdés
Elkezdtem dolgozni egy mentőállomáson, ahol irodai munkát végzem, közfoglalkoztatottis bejelentésem lett. Az is határozott időre, de állítólag mindenkinek így írták, és mindig hosszabbítják. Milyen előnyöm vagy esetleges hátrányom származhat ebből a bejelentésből? Egyáltalán miben tér el egy rendes bejelentéstől? Előre is köszönöm!

2017. júl. 9. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Kevesebb a béred.


Lehet magasztalni a kormányt, hogy de jó, van közmunka, de a rohadt életbe, ha van mit csinálnod a mentőállomáson, akkor miért nem vesznek fel munkaviszonyba? Ez semmi más, csak szemét spórolás a részükről :(

2017. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
1: Még mindig jól jár a kérdező, mint admin. kap köz-foglalkoztatottként 70 ezret kb.. Egy összeszerelő céghez elmész mint betanított segédmunkás és kapsz 84 ezret, aztán le se sz ar j a senki se, hogy 8 bizonyítványod is van, előre se fognak vinni, és cégen belül se raknak más poziba, fejlődni se fogsz, csak állsz mint az a bizonyos a hideg vízbe és butulsz.
2017. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem jár jól. Van munka a mentőállomáson? Van. Meg mindenhol van, ahova berakják a közmunkásokat.

Nálunk hat havonta váltják egymást, tele vagyunk üres státusszal, és nem vehetünk fel szakképzettet, akinek hasznát is vesszük :(

2017. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
De ezt itt most hiába mondod, mondd törvényhozóknak.
2017. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Majd mondom jövőre a választáson, nyugi.
2017. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én pl, qrvára szeretnék dolgozni, de sehova nem vesznek fel, normális munkára nem. A mkp egy kib@ szott közvetítő lapot nem képes küldeni, visszahelyezni a munkavilágába pláne nem, és nézem, hogy a rehabos, a szellemi fogyatékos, a diáknak meg áll a világ és aranytálcán kínálnak nekik mindent .
2017. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A minimálbért kapom, a br.161.000ft-ot, ezért nem is értem, hogy tulajdonképp most mi a különbség...
2017. júl. 9. 21:08
 8/15 anonim válasza:
89%
Akkor az közalkalmazott nem közfoglalkoztatott. A kettő közt azért van különbség.
2017. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem elírtad te ezt ? Szerintem nem köz-foglalkoztatott vagy te hanem közalkalmazott. A Munkaügyin vagy az önkormányzaton keresztül mentél oda dolgozni ? A br 161 ezer az nem minimálbér .

8 általánossal keresnek az emberek br 127 ezret. Egy közmunkás pedig úgy kb. br 101 ezret.

2017. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem. Hirdetve volt az állás és jelentkeztem rá, majd interú után felvettek. Középiskolát fejeztem be, illetve folyamatban van egy OKJ képzésen esti tagozaton, amiből 1 évem van vissza. A szerződést nem kaptam még kézhez, mert július 12-vel kezdek, csak amikor a papírokat intéztük, akkor láttam, hogy így van írva.
2017. júl. 9. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!