Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás hitel vagy személyi...

Lakás hitel vagy személyi kölcsön?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára betöltöm a 18. életévemet, és úgy alakult, hogy el kell költöznöm családi okokból. Nem szeretnék albérletbe menni, mert úgy gondolom, hogy ez csak pénzkidobás, tehát marad a hitelfelvétel. Úgy tudom, mindkettő féléhez alap a minimum 3hónap munkaviszony, de van ahol több, és olvastam, hogy személyi kölcsön esetében hiába van munkaviszony, sok bank elutasító, mert a 18év még kevés. Így inkább hajlok a lakáshitel felé. Mik az alapfeltételei? Kor? Munkaidő? Kik vehetnek fel lakáshitelt? (Bárki, vagy csak családos gyermeke(it) nevelő(k)?) Ha maximum 3millió forintos házat/lakást szeretnék venni, akkor is kell 20%önerő?

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 10. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

bizony mindenféle-fajta hitelhez kell, hogy minimum 3 hónap munkaidőd legyen (magyarul ne legyél próbaidős... kolléganőm azért nem kapott hitelt, mert hiába volt folyamatos a munkaviszonya, munkahelyet váltott, próbaidős lett, így automatikusan elutasították).


szerintem a személyi kölcsönnél nem lényeges, hogy hány éves vagy, 18 évesen teljesen cselekvőképessé válsz, szóval te felelsz a dolgaidért...


lakásvásárlásnál a lakáshitel a kedvezőbb, viszont ide valóban önerőre van szükség, és adásvételi szerződéssel igazolnod kell a vásárlást, meg azt hiszem egyéb papírok is kellenek, de ezt ugyis elmondják a bankban.

ha jól rémlik, itt még azt is figyelembe veszik, hogy milyen energetikai igazolása van a háznak/lakásnak, közművesített e, stb...


személyi kölcsönnél nem kell önerő, arra költöd a pénzt, amire akarod, nem kell igazolni, stb. elutalják, majd visszafizeted... viszont ennek jelentősen magasabb a kamata


ha szeretnéd, szívesen segítek számolgatni, utánanézni a kamatoknak, mikor mennyit fizetsz vissza stb. :)

2017. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3milliós házra esélyed, hogy nem adnak lakáshitelt. Ha adnak is, akkor talán 50%-os önerővel. (rossz helyen, rossz ingatlan, arra nem adnak sokat)


Párom öccse 2 milliós házat vett egy kicsi faluban. Nem adtak lakáshitelt, végül személyi kölcsönnek és hitelkártyával oldotta meg. De neki már volt munkaviszonya régebb óta.

2017. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Értem, hát, végülis akkor 5 millióig is terjedhet a ház ára. Egy nagyon kulturált faluban nézegettem eladó házakat nagyon közel egy városhoz, egész jó áron, de a személyi kölcsön összegével sajnos nem hiszem, hogy messzire jutok. Önerőm pedig addig nincs, amíg nem dolgozok. De nem szeretném sokáig húzni a térítést(10év), max 5évig. Sosem lehet tudni, hogy mikor mi történik, nagyon könnyen el lehet veszíteni az állást, és akkor lőttek az egésznek.

2017. júl. 10. 14:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, a bankok rózsaszín vágyálmaiban nem te szerepelsz ügyfélként, kérdező. Ők annak szeretnek kölcsönt adni, aki bebizonyítja, hogy tulajdonképpen semmiszüksége rá, csak puszta szívjóságból akarja a pénzét a kamatokba ölni.

Az 5 millás házzal sem leszel beljebb, mert fedezetnek az nekik nem elég. Vályogra különben sem adnak.

De! Tulajdonképpen miért is akarnál azonnal saját házadba költözni? 18 éves vagy, fogalmad sincs még, merre sodor majd az élet. Hol találsz munkát, az ország (vagy a világ) melyik tájára vezet majd egy pina, amire ráéheztél.

A férfiak vérszegény teremtések. Hiába van két fejünk, olyan kevés a vérünk, hogy egyszerre mindig csak az egyikbe jut, és csak az egyikkel tudunk gondolkodni. Jellemzően azzal, amelyik pont nem arra szolgál. :-)) Nincs ezen mit szépíteni, ez a sorsunk, akár beismerjük ezt, akár nem. A világ végére is elmegyünk, ha meglódulnak a hormonok.

Szóval én nem tartom ördögtől valónak az albérletet sem.

2017. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!