Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fenyeget a postás, mit tegyek?

Fenyeget a postás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Ezt a kérdést irtam ki múlthéten.

Azóta egyszer megálitotta a postás aposomat,ma meg anyosomat .

Ő mondta neki,hogy hivatalos papir nélkül nem fogok pénzt adni neki.

Erre azt mondta, hogy sokba fog nekem ez kerülni, mert az írás szakértő drága.

A posta hivatalban 3 napja nem lehet a vezetőt megtalálni,azt a rohadt telefont meg nem veszi fel.

Milyen Irás szakértőröl beszél a postás? Nem egyszerübb lenne a postától egy papirt hoznia?



2017. júl. 19. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miéert nem akarsz bemenni a postára. Ott beszélj valakivel, aki a műszakot vezeti, nem kell feltétlenül a fő-fő vezetőnek lennie. Arra ügyelj, hogy amiről beszéltek, arról a végén írjatok egy olyan papírt, melyet te is aláírsz és a posta részéről is kerül rá egy szignó és pecsét, és mindkettőtök kap belőle egy-egy példányt.
2017. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom arról beszél, hogy te aláírtad, hogy átvetted a pénzt. De mivel te ezt nem is tagadod így ezen nincs mit írásszakérteni.


Ha nem éred el a postát írj e-mailt vagy levelet a posta központi címére, ahol leírod részletesen a történetet, különös tekintettel az átvett pénz beazonosítására alkalmas adatokkal (időpont, ha van valamilyen tranzakció vagy csekkszám, stb..) és jelezd, hogy amennyiben a posta - a postán szaván kívül - hajlandó dokumentumokkal igazolni, hogy a pénz nem neked járt akkor természetesen visszaszolgáltatod.

2017. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

"Nem keritettem neki nagy feneket, mert olyan helyröl jött a pénz,ahonann vártam"


A fenti miatt nem kerek nekem ez a te történeted, ki a feladó, honnan jött akkor az a pénz. A tiéd vagy sem ? xd

2017. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem a tied a pénz, ad már vissza szerencsétlen postásnak...
2017. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hétfön közölték velem, hogy a posta vezetőre tartozik az ügy, keressem őt.

Sikerült telefonon elérni, ő semmit nem tudott az egészről !!!!!

Aki azt irta, hogy adjam már vissza szerencsétlen postásnak a pénzt, szolok h nem fogom mert nekem volt igazam és az enyém a pénz, egyébként a bonprixtöl jött mert vissza küldtem egy nadrágot :)!

2017. júl. 19. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért te is sáros vagy ám!

Az előző kérdésnél még hajlandó voltál visszaadni, most meg már nem. Az írásszakértő azért kell - kellhet - ha te nem akarod visszafizetni akkor a postás úgy gondolja, hogy letagadod, hogy nem te írtad alá. Ez esetben az írásszakértő megállapítja, hogy te voltál. Ha ezek után sem fizeted vissza akkor téves kézbesítés miatt a postának több lehetősége van. Vagy a posta próbálja meg rajtad behajtani vagy maga a postás polgári peres úton. Sehogy sem fogsz jól járni mert téves kézbesítés esetén jogtalan haszonszerzés lesz a vád - olyan, mintha tévesen utalták volna más fizetését a számládra és azt te elköltöd - és vissza kell fizetned a behajtási díjjal és az egyéb költségekkel együtt, ami akár 20-50.000-Ft is lehet...

2017. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam sárosnak, azért mert hivatalos Papir nélkül nem adtam volna vissza.

Kiderült, hogy az én pénzem ( szelvény szám szerint ellenőrizték )

a postás úgy gondolta, hogy mivel elírták a nevet, a hülye bedöl majd ennek és fizet.

Akkor lettem volna sáros ha nem adom vissza annak ellenére sem, hogy nem az enyém.

Kaptam egy jegyzőkönyvet hivatalos pecséttel arról, hogy nem történt félre kézbesités.

Tegnap behivtak a postára, és végleg letosztázodott minden.

2017. júl. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!