Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor ki a hibás? Kinek...

Ilyenkor ki a hibás? Kinek kell kártalanítani a károsultat?

Figyelt kérdés

3 hete hozott a postás 10000ftot.

A vezetéknév nem eggyezett az enyémmel ( 2 betű nem stimmelt )

Erre legyintet a postás, hogy biztos elirták mert a cím stimmel.

Nem keritettem neki nagy feneket, mert olyan helyröl jött a pénz,ahonann vártam.

Tegnap megint jött, hogy más pénzét hozta nekem, és adjam vissza.

Kérdztem tőle, hogy erről valami papirt nem kéne adnia vagy valami? Azt mondta nem, adjam neki oda.

Nem adtam.

Megmondtam neki, hogy hétfön bemegyek a postára és ott befizetem.

Elviharzott.

Kicsit aggaszt a dolog, mert nagyon rafináltak itt a postások.

Ma is szivesen mentem volna ,de ma nincs bent a posta vezető.

Ha a postás hibájából került rossz helyre, nem neki kéne kártalanítani?



2017. júl. 14. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha legyint az az ő baja szerintem. Bár nem voltam ilyen helyzetben,de ha itt helyettes postás van ,addig nem adja oda a nyugdíjat még nem látta a személyi igazolványomat. Ez így megfelelő szerintem.Nem fizetnem vissza,talán máskor jobban odafigyel.Foleg így bemondasra. Vicc
2017. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A pénzt valószínüleg vissza kell adni, ha nem a te nevedre jött. De nem a postának és nem bemondásra, hanem a postán keresd meg a vezetöt és töle kérj információt, hogy mi ennek a hivatalos módja.
2017. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Bocs: De nem a postáSnak
2017. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a teljes történet , adatokat egyeztetett vagy nem kellett kitölteni semmit ?
2017. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kellett semmit kitölteni,se levelet semmit nem kaptam.

Hétfőn megyek a postára mert nekem nem kerek a történet, nem értem miért várta a postás, hogy csak úgy lecsengetek neki 10 ezret úgy h se papirt semmit nem hozott róla.'

2017. júl. 14. 14:57
 6/8 A kérdező kommentje:

A pénzt meg szivesen vissza adom, mert nekem is hiányozna ha máshová vinnék.

De szerintem ennek is van rendje módja, és gyanítom, hogy nem az, hogy szól a postás és csak úgy oda adom neki.

2017. júl. 14. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénz nem a tiéd vissza kell adni. Természetesen nem bemondasra. Nagyon jól teszed, hogy bemész a postára információért.
2017. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Jól döntöttél, ha papír nélkül visszaadtad volna, még néhányszor elkérte volna, így nem tud zsarolni!
2017. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!