Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás vásárlás után rejtett...

Dodoka77 kérdése:

Lakás vásárlás után rejtett hiba. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeserdtem. Vásároltunk egy nagyon klassz két generációs lakást. Megnéztük többször nem volt vele probléma. SzakMunkások is eljöttek velünk azt mondtak rendben. Végre végre be költözés és elkezdtük a felújítást a saját igényeinkre. Ekkor a második szinten lekerült a gipszkarton mennyezet és itt jött a fekete leves. A szakemberek teljesen elképedve szemlélték hogy a VAS gerendabol égen földön kettő van ami tart és az is annyira meghajolva hogy meg én is aki abszolút laikus tökéletesen látom hogy úgy meg van hajolva mint egy fűszál. Közöltek továbbá hogy nincs a tartó falon valami koszorú (nem tudom pontosan mi a szak neve) ami kötelező lenne. Akkor már nézzünk szét. Felmentek a padlásra ami ugye módszeresen be pakolva (szőnyeg, bútorok) és elkezdtek mindent el tologatnak és akkor napvilágra bukkant a repedés amit szinten nem túl biztatónak találtak. Kérdem én alig telt el 2 hónap a lakás átadás óta jogosan vonom kérdőre az eladómat rejtett hibákért? Most megállt minden munka és ki hívunk egy statikust. Ugye élhetek a kellékszavatosság vagy bármilyen szavatossági joggal? Jelenleg a szakemberek azt mondtak nem alkalmas rendeltetésszerű használatra sem. D
2017. júl. 23. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
A vètel óta eltelt 2 hónap. Előtte volt időtök dönteni, megnézetni. Attól függetlenül hogy èrtelemszerűen bosszantó, sokat nem tehetsz, alàìrtàtok a papìrokat.
2017. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vannak lehetőségeid rejtett hiba esetén, mindenképpen fordulj ügyvédhez!
2017. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!