Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a munkások...

Mit tehetek, ha a munkások leléptek a pénzemmel és még meg is fenyegettek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírom részletesen, mert elég bonyolult az ügy.

A lakásomat újíttattam fel. Egy ismerősön keresztül jutottam el egy fiatalemberhez, aki nagyon készséges és kedves volt, elvállalt mindent a lakásban, de ahogy dolgozott, rájött, hogy egyedül nem fogja bírni. Így szólt néhány régebbi kollégájának, hogy jöjjenek és segítsenek neki. Ők meg is érkeztek, és dolgoztak a lakáson. Eközben ez a legelső fiatalember sajnos kiesett a csapatból, így csak a többiek maradtak (akik utólag jöttek), akik be is fejezték a munkát 99%-osan. Mindeközben, mivel vízvezeték szerelési munkák is voltak, így ennek az új csapatnak az egyik tagja hozott egy vízvezeték szerelőt. A probléma itt kezdődött. A vízvezeték szerelő hozott egy árajánlatot nekem az alkatrészekre, amiket meg kell vásárolnia a munka elvégzéséhez. Én odaadtam neki a pénzt, hogy hozza, amit az árajánlatban megbeszéltünk, és hozza nekem a számlát, mindarról, amit megvett, hogy ha későbbiekben bármi garanciális gond felmerül, akkor tudjak menni a boltba a garanciát érvényesíteni. Illetve azt is megbeszéltük, hogy a munkadíjának csak a 20%-át adom oda, a többit majd a végén, ha mindent befejezett.

Nos, a munkát ő is megcsinálta 70%-osan, néhány nem túl időigényes dolog maradt még, amit be kellett volna fejeznie, illetve a számlákat kellett volna hoznia. 4 hete eltűnt, hiába hívtam, nem vette fel a telefont, vagy ki volt kapcsolva. Többször beszéltem azzal a mesterrel, aki őt hozta a munkára, ő se tudta elérni, neki se vette fel a telefont állítólag. Én vagy 5 sms-t küldtem a vízvezeték szerelőnek, hogy legyen kedves megmondani, mikor jön befejezni a munkát, vagy ha nem akar már jönni, akkor adja vissza az árát azoknak a dolognak, amikre odaadtam a pénzt, hogy vegye meg, de még nem került erre sor és akkor el vagyunk intézve, majd megcsináltatom mással. Semmi válasz!

Ekkor megbeszéltük a mesterrel, aki hozta őt, hogy írok egy üzenetet ennek a vízvezeték szerelőnek, hogy ha nem adja vissza a pénzt vagy jön ki befejezni a munkát, feljelentem a rendőrségen és a NAV-nál és a mester is segítségemre lesz tanúskodással. Pár nappal később a mesterem felhívott este fél 10-kor, hogy őt leütötték az utcán és azt mondták, neki "kinyírják", ha tanúskodni mer és mit képzel magáról és én mit írtam pontosan a vízvezeték szerelőnek. Mondtam neki, hogy annyit írtam, amit megbeszéltünk. Lényeg a lényeg, ő azt állította, hogy bement a rendőrségre és feljelentést tett. Mondtam neki, hogy szívesen tanúskodom, ha arról lenne szó, de azt mondta, hogy nem szükséges. Ezután megbeszéltük, hogy milyen munkák vannak még a lakásban, apróságok, amiket még meg akar csinál vasárnapig és utána ezen a héten találkozunk. Ez volt múlt héten szerdán. Vasárnapra valóban meg is csinált mindent, amit ígért. Most hét hétfőn hívtam, hogy akkor mikor tudunk találkozni, hogy visszaadja a lakás kulcsait. Megbeszéltük, hogy ma (kedd) reggel találkozunk. Nem jött el a megbeszélt időpontra és helyre, ezért felhívtam, hogy merre jár. Kb 20 perc hívogatás után felvette valaki, de nem vagyok benne biztos, hogy ő volt. Kérdeztem tőle, hogy hol van. Nagyon szakadozott a vonal, emiatt csak részleteiben értettem, és nem is voltam benne biztos, hogy hozzám beszél. Mikor visszakérdeztem, hogy "Haló, hallasz?" iszonyatosan elkezdett üvölteni a telefonba az illető, hogy "Te hülye k...a, ha még egyszer fel mered hívni ezt a számot, kinyírlak, most azonnal odamegyek és kinyírlak, kitépem a beled! Megöllek, hallod? Tudod ki vagyok, tudod? Ott dolgoztam a lakásodban és annyit nem mondtál, hogy köszönöm! Takarodj a ge...be Te hülye ri...c!" Ezek után letette a telefont. Ekkor visszahívtam, hogy mégis ez most mi, mire ugyanúgy üvöltött tovább az illető, nagyjából ugyanebben a stílusban és ismét rám tette a telefont. Ezek után nem hívtam többet, ellenben azonnal hívtam egy lakatost és kicseréltettem a zárat a lakásom ajtaján. Hiszen a kulcs még mindig ezeknél a munkásoknál van.

Gondolkoztam rajta, hogy elmenjek-e a rendőrségre, de az a baj, hogy ezeknek az embereknek csak a keresztnevét és a telefonszámát tudom, semmi egyebet. A számlát ugye azóta se hozta a vízvezeték szerelő, így még azt se tudom felmutatni, hogy tessék, ezt az embert keressük. Sajnos fültanúja nem volt ennek a fenyegetésnek, illetve nem tudom, hogy ezzel tudna-e bármit kezdeni a rendőrség.

A munkások egyébként egy létra kivételével mindent elvittek a lakásból, ami az övéké. Ezután a hívás után írtam egy sms-t a munkásnak, akivel találkoznom kellett volna a kulcsok miatt, hogy a létráját kitettem a folyosóra és vigye el, amikor megfelelő neki. De komolyan már azon aggódom, hogy valami baja esett és nem is ő volt a telefonban, hanem az, aki bántalmazta őt, mert hogy tanúskodott volna, ha arra kerül a sor. Mert előtte, még tegnap is, nagyon kedves volt velem, és mindig kiállt mellettem.

Mit tudok tenni ilyen ügyben? Kihez tudok fordulni a magam védelmében? Forduljak egyáltalán valakihez? Félek, hogy megtámadnak engem (is). Ti mit csinálnátok a helyemben?



2017. júl. 25. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fenyegetés miatt mindenképpen menj el a rendőrségre, legalább védve leszel.


Munkáért pedig sohasem fizetünk előre. Olyan mesterrel nem dolgozunk aki 1 napra nem tudja az anyagot meghitelezni...

2017. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem tudom, hogy a rendőrség mit tud ezzel kezdeni. Se nevem nincs, se konkrét bizonyítékom arra, hogy ez az egész egyáltalán megtörtént. :(
2017. júl. 25. 15:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Rendőrség. Abban pedig biztos lehetsz, hogy a mester embered nyakig benne van. Nem véletlenül intézte egyedül a "feljelentést". Ne hagyd, hogy ennyire átverjenek.
2017. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"leütötték az utcán és azt mondták, neki "kinyírják", ha tanúskodni mer"


Eddig olvastam. 100% hogy kamuzott neked, tedd meg nyugodtan a feljelentést a banda ellen a rendőrségen.

2017. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

"Munkáért pedig sohasem fizetünk előre. Olyan mesterrel nem dolgozunk aki 1 napra nem tudja az anyagot meghitelezni..."


Persze, aztán mikor a 3. ember nem fizet ki egymás után, meggondolod máskor hogy legalább az anyagköltséget fizessék ki előre.

2017. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

???

Elmész, megveszed az anyagot, kimész a helyszínre és ott kifizetik az anyagot. Ha nem nem hagyod ott. Ennyire egyszerű a dolog.

2017. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Félek, hogyha feljelentem őket, megvárnak egyik este az utcasarkon és leütnek, megkéselnek, akármi. Ráadásul, mint mondtam, egyiknek se tudom a nevét, csak a telefonszámukat, és a keresztnevüket, ha egyáltalán az a keresztnevük. Fogalmam sincs, hogy a rendőrség ezzel mit tud kezdeni. Illetve mennyire veszik ezt komolyan. Volt már valakinek ilyen tapasztalata a rendőrség hozzáállását illetően?
2017. júl. 26. 08:59
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap éjjel írt egy sms-t a mester, hogy ott volt a lakásnál és elvitte a létrát, amit kitettem neki a folyosóra, a kulcsomat pedig otthagyta a villanyóra szekrényben.

Mintha mi sem történt volna...

Most már biztos vagyok benne, hogy a szemétláda összejátszott a vizessel és csak meg akartak félemlíteni, hogy ne nyomjam fel őket a NAV-nál.

Igazából, ahogy korábban írtam, csak annyi tart vissza a feljelentéstől, hogy attól félek, valóban képesek megtámadni engem miatta...

2017. júl. 27. 08:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire naiv. Szerinted egy kis javítgatási pénzért majd meggyilkolnak az utcán? Jelentsd fel őket és ne aggódj, nem fognak bántani.
2017. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem meggyilkolnak, csak megvernek, megszúrnak, megerőszakolnak.

Vagy ha nem ez, betörnek a lakásomba és tönkretesznek mindent. Az se hiányozna.

Ahogy ordított velem ez az illető a telefonban, nem lennék meglepve azon, ha ezek közül bármelyiket szemrebbenés nélkül megtennék.

2017. júl. 27. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!