Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Forever Living MLM-nek...

A Forever Living MLM-nek minősül? Ha igen, akkor büntetendő? Mi hátránya van?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 20:02
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az MLM nem bűn, nem büntetendő, sőt csak attól, hogy valami MLM-rendszerű még nem lesz rossz sem. Az FLP-nél végülis vannak termékek, amik egyéni megítélés szerint hasznosak vagy gagyik, az én megítélésem szerint durván túlárazottak. Igazából a kisker árrést és a marketing költséget osztja szét a szintek között. A beszervezőszövegben persze azt kell mondani, hogy ilyen költség nincs, ezért "olcsó" a termék. Van, akinek megéri csatlakozni, van akinek nem. Ha nincs erős eladóvénád, akkor esélytelen, hogy jól élj belőle.


Ami büntetendő lenne, az a csalás, átverés, hamis ígéretek, azaz a piramisjáték. A sok éve futó "szakképzettséget nem igénylő", "borítékolás", "könnyű, akár otthonról, kis időráfordítással végezhető" és hasonló, munkának csúfolt piramisjátékok pontosan ilyenek, de ezt sem lehet büntetni, mert van valamiféle termék, például pénzért továbbadod a kapott receptet vagy más, amúgy internetről ingyen beszerezhető haszontalan anyagot.

2017. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Szia! A Forever egy korrekt MLM cég.Nem büntetendő. Előnyei vannak és nem hátrányai.
2017. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mik az elonyei? Tobb ezerrel tobbet kell fizetni barmiert, mint a valodi ara.
2017. júl. 26. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Mindennek mindenhol az az ára, amennyiért eladják, amennyire beárazza a piac.Ezek minőségi termékek, amit sok nemzetközi és hazai minősítés is igazol.Nagyon sok hasonló minőségű termék sokkal többe kerül és a hatása sem biztos, hogy olyan.Csak nézz körül a boltokban, hogy mennyiben van egy akármilyen termék előállítása, megtermelése és mit fizetünk érte, mikor megvesszük. Hány kézen megy át és mindenki ráteszi a hasznát.Akár több ezerszeres különbségek is vannak pl a gyógyszeriparban.
2017. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, számítottam is ilyen válaszra, csak telefonról nem akartam hosszabban írni.

Szóval ha van rá piac, akkor nyilván annyit ér, amennyiért megveszik. Ez rendben is van.

De sok terméknek a marketing miatt olyan magas az ára, mert a reklám sokba kerül. Ezt viszont nem látom tv-ben, plakátokon reklámozni.

Csak fb-on osztogatják meg egyesek, ami viszont már sok, de ez meg mindenkinél különböző, mert vagy van ilyen ismerősöd, vagy nincs, meg nem is viszi mindenki túlzásba.



Amire én gondoltam, hogy ezt is ilyen termékbemutatókon árulják, meg előadásokat tartanak, így szervezik be az embereket.

Ugyanígy adták el a túlárazott matracokat, porszívókat, víztisztítókat, pedig ha arra is volt, aki kifizetett 300 ezret, akkor az neki annyit ért. Azt mégis betiltották, átverésnek minősítették, pedig senki sem tartott fegyvert az emberek fejéhez, hogy megvegyék annyiért.

Elég markáns a párhuzam, mégis az egyik büntetendő, a másik nem, erre vonatkozott a kérdésem.

2017. júl. 26. 17:08
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"De sok terméknek a marketing miatt olyan magas az ára, mert a reklám sokba kerül. Ezt viszont nem látom tv-ben, plakátokon reklámozni. "


Írtam: ez azért drága, mert a szinteket fizetni kell. Nem tudom az értékeket, de ha pl az első felettesed 20, a második 10, a harmadik 5, a negyedik 2%-ot kap, azt máris 37%-kal drágította a terméket. Nem mondom, hogy a semmiért, de ez több, mint általában a kisker árrés és a marketing-költség, amire a bemutatón felhívják a figyelmet, hogy az ebben a rendszerben nincs. Mondjuk tényleg nincs, csak van más, ami több :)

2017. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Tehát mivel ez már elég régóta működik ebben az országban, most nem éri meg belépni, annak jó, aki az elején lépett be.

De miért éri ez meg jelenleg annak, akit most szerveznek be?

Csak azzal tud számolni, hogy idővel mások is belépnek alá?

2017. júl. 27. 09:03
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ne keverd a direkt értékesítéssel, a matracos, porszívós bemutatókkal egybekötött árusítással.Itt egy bemutatón akár ki is próbálhat termékeket az érdeklődő, közvetlenül a cégtől vásárolhat, amire garancia is van. Itt nincs reklám, az arra szánt összeget osztják ki bónuszként.Ez töredéke annak, mint ahogy már írtam, ami a hagyományos kereskedelemben megjelenik a termék árában. Míg a gyártótól, termelőtől a vásárlóig eljut a termék, annak többszöröse is lehet az ára, nem csak néhány % rakódik rá. Az FLP marketingterve olyan, hogy abba bármikor érdemes belépni.Akár sokkal többet is kereshetsz, mint akik már régóta foglalkoznak vele. Erre jó pár konkrét példa is van. Egyre több embert érdekelnek a természetes megoldások, egyre nagyobb az érdeklődés és még nagyon sokan nem ismerik, így folyamatosan vannak új regisztrálók, vásárlók.Ha érdekel a dolog, akkor menj el egy nyílt tájékoztatóra és ott minden kérdésedre választ kaphatsz és hiteles forrásból olyanoktól, akik benne vannak, ismerik,csinálják, haladnak vele.A legjobb pl jövő kedden 18-ra Budapesten a cég központjába elmenni.
2017. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!