Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérdeztem valakitől hogy...

Kérdeztem valakitől hogy mennyi fizetést adnak egy bizonyos helyen, válaszolt is rá, kérdeztem tőle utána, hogy ez nettó vagy bruttó? Annyit írt rá "Ez már tiszta" Ez mit jelenthet? A nettó vagy bruttót?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 07:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Csak saccolok: kb. nettó 100 ezerre mehet fel.

Hát, nem tudom, milyen élethelyzetben vagy, de ha nem létszükséglet, havi nettó 100 ezerért biztosan nem 3 műszakoznék. Nem, nem vagyok finnyás-kényes, dolgoztam is éjszakai műszakban - azért ennél többet kellene, hogy adjanak.

Ha otthon élsz (pl. Szabolcsban) és fiatal vagy, nincs képzettséged, s az egészet félre tudnád tenni, akkor talán egy rövid ideig megérné, de egyéb esetben nem.

2017. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Írja, hogy műszakozni fog, van pótlék, ergo a bruttó bére NEM AZONOS az alapbérével...
2017. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"A munkáltató a munkavállaló személyi alapbérét (havibér) - HAVI BRUTTÓ, 127.500 forintban állapítja meg. "


Ez van neki a munkaszerződésében. A kérdése az a kérdezőnek, hogy a pótlékokkal együtt ez több lesz-e a pótlékoktól, vagy sem?

Igen, több lesz, de hogy mennyivel, az a beosztott műszakoktól függ.

2017. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
59%

"Ez már tiszta" = ezt kézhez (vagy számlára) kapja.

Tehát 150 ezer tisztán azt jelenti, hogy nettó 150 ezret kap ki.

2017. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!