Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kasszásként miért nem jár 6...

Kasszásként miért nem jár 6 óra munkára szünet?

Figyelt kérdés

Nem egészen értem, miért úgy van megállapítva, hogy csak 6 órát meghaladó munkavégzésre jár a szünet. Képtelen vagyok annyi kaját legyűrni a torkomon, hogy aztán 6 órán keresztül kibírjam. Általában az utolsó két órában már kopog a szemem, meg remegek, ami egyáltalán nem jó, ha az ember pénzzel foglalkozik. Hamar éhes leszek, hiszen egyszerre kell fizikai és szellemi munkát is végezni.


Sokkal jobban szeretem, ha 8 órát tudok dolgozni, mert 4 óra elteltével mehetek szünetre enni, így kellemesen telik a munkaidő. Ezért nem értem, hogy 6 órára miért nem adnak legalább 10 percet. Mint tudjátok, ennivaló nem lehet nálam a kasszában, általában cukros üdítőkkel oldom meg, hogy ne ájuljak be a szalag alá. Amikor gyárakban dolgoztam, még akkor is járt szünet 2-3 óránként, pedig messze nm volt annyira megterhelő, mint a kasszás munka.


Szóval érdekelne, hogy milyen megfontolásból létezik ez a szabály.


2017. júl. 28. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Én sem látom értelmét. Mosdóba sem mehetsz ki, ha kell? A zsebedben tarthatnál müzliszeletet vagy valami apróságot, ami azért ad némi energiát, és ott bekaphatnád gyorsan.
2017. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Vagy nem átlátszó üvegben vidd magaddal az innivalót, és ivójoghurtot vagy kakaót tegyél bele.
2017. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk ez valami helyi hülyeség lehet, hogy nem jár. Törvény szabályozza, határozza meg, hogy 8 óra munkavégzés esetén ennyi, 6 óra munkavégzés esetén meg amannyi szünet jár. Olyan nincs , hogy nem jár.

Én is voltam egyszer valahol 6 órás és 10-15 percet azért kaptam mindig, persze volt olyan, hogy nem, akkor amikor csak az üzletvezető volt ott, valahogy elfelejtett "értem jönni" egy alkalommal.

2017. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Már vagy 8-10 éve, hogy a sokat szidott Tescóban voltam kasszás, de 6 órától felfelé járt a fél óra szünet.. Szóval ez valami igen fura hely lehet...
2017. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
A nejemmel is elakarták ezt játszani. Csak mivel ő határozott volt, fogta, felállt és elment wc-re, meg enni-inni. Azt mondta a főnöknek, hogy őt biztos nem fogják szo*atni szünet nélküli munkával, amikor az még ha csak 10-15 perc is, de jár. Nem is szóltak utána érte, mert tudták ezt a főnökök is. Szóval jár az a szünet, csak ki kell nyitni a szád.
2017. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jár, mert a hat óra munka az nem haladja meg a hat órát. Márpedig az Mt a munkaközi szünetet hat órát meghaladó munkavégzés esetére írja elő.
2017. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt joghallgatóként értem, hogy a tv. miatt nem jár, csak az érdekelt, miért így állapították meg. :D én is Tescózom.
2017. júl. 28. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
óbakker, ha én azt tudnám, melyik baromságot honnan szopták ki :D
2017. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy én vagyok a hülye, aki logikát keres a jogszabályok mögött. :D
2017. júl. 29. 03:05
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, én is logikát keresek. Csak adó-tb-munkaügy témában, könyvelőként...
2017. júl. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!