Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás után követező...

Felmondás után követező helyen munkaviszony kezdete? Fontos

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt szeretném beadni a felmondásom július 31-el, tehát azonnali hatályú. Az új munkahelyen augusztus 1-el tudnék kezdeni. Kérdésem az lenne, hogy aznap már megírhatjuk a szerződést elsejével kezdődően vagy a felmondásnak van egy "átfutási ideje"? Előre is köszönöm!

2017. júl. 28. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is lehetne új unkaviszonyod, ha a régi nem szűnne meg. A kettő független egymástól.
2017. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egyszerre több munkahelyed is lehet
2017. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy két helyen egyszerre nem lehetek bejelentve főállásban :)
2017. júl. 28. 19:58
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az olyanokkal, akik felmondás után munkaügyi központban szeretnék regisztráltatni magukat munkanélküliként?
2017. júl. 28. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok beballagnak a munkaügyi központba és regisztráltatják magukat. Mi a kérdés?
2017. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy időben egyszerre több jogviszonyod is lehet, nem zárják ki egymást. Akár több is, nem csak kettő!


A felmondás akkor közölt, ha a másik fél tudomására hozzák. Ez a felmondás átadásával valósul meg, melyet nem árt a saját példányodon átvetetni a munkáltatóval, dátummal ellátva.

Ha július 31-én "közlöd", akkor aznap lesz az utolsó munkaviszonyos napod, tehát augusztus 01-jén már "szabad" vagy.

A leszámolási papírokat, a ledolgozott időre járó béred a megszűnést követő 5. munkanapig kell biztosítania ilyen esetben a munkáltatónak.

2017. júl. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!