Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnénk tudni, hogy mennyit...

Fejes Szilvia kérdése:

Szeretnénk tudni, hogy mennyit ér egy nagyon régi hegedű, mert szeretnénk eladni.3/4-es hegedű és ez van a belsejébe írva: " Antonius Stradiuarius Cremonensis Faciebat Anno 1747 ". Mennyit érhet? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 30. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Adok érte egy kétgombócos fagyit.
2017. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fel kellene becsültetni - egy jó hangszer-készítővel

[link]

- itt 60-ért ajánlják, de lehet, hogy sokkal többet ér ám.

itt 90 (2 éve)

[link]

[link]

bár ez a 1747 és Csehszlovákia nagyon zavaró - pontosan nem is érthető, a név mit takar

Ha sikerül jól eladni, meghívjuk Achilles-t egy 3 gombócos fagylaltra.

2017. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Látom Achillesz nevéből, hogy milyen fajtából való, nekik minden ingyen kellene! Egy Zsolnai tárgyat 4 ezerért kért volna egy fajtájabeli, holott 20 éve vette anyósom 40 ezerért újonnan.

Szeretném megtudni, hogy hol vannak azok a jó értékfelmérők, akik meg tudnák mondani a hegedű értékét, mert mi senkit nem ismerünk??? Köszönöm a választ.

2017. júl. 31. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:

(Achilleszt ne bántsd, viccel és nagyon is jó, segítő hsz-ket ír, most vicces kedvében volt.

Ilyet meg nem írunk: "fajtából való" emberre, mert minden ember ember. Akinek vannak jó és rossz tulajdonságai, tettei, szavai - de attól még ember. A megromlott ember is ember, nem állat, hanem démoni. Az állatokban van valami ártatlanság. Ha ezeket átgondolod, tanulhatsz belőle, és javadra válik.)


Szerintem hangszerkészítők értenek az értékbecsléshez, náluk próbálkozz (neten keresgélj, hegedűkészítőket és hívd fel, hogy lehetne-e szaktanácsadást kapni)

2017. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, olvasd át ezt, hasonló kérdés:

[link]


Röviden: szinte biztos, hogy ez egy hamisítvány, nem eredeti stradivari. Így max néhány száz dollárt ér. Az eredeti stradivarik jól dokumentáltak és hát valóban milliókat érnek.

2017. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Arról szó sem volt, hogy eredeti Stradivari - főleg, hogy a példán ott van,hogy Csehszlovákiában gyártották. De egy jó hangszer drága.
2017. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, nyilván egy átlagos jó hegedű sem éppen 2 gombóc fagyi.

Csak nem mindegy, hogy 200 ezer, vagy 200 millió vagy még több. :)

2017. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Én nem vagyok rasszista, de pár éve egy Lakatos Rómeó nevű illetőt felhívtam, hogy van pár régiség eladó. Telefonba elmondtam, hogy mi van. Eljött és simán lefikázta a dolgokat, majd kijelentette, hogy nem kell neki ingyen sem. (Később eladtuk majdnem 100 ezerért.) Tovább kérdezősködött olyan dolgok iránt, amit nem is mondtam, hogy nekünk van. Erre nekem állt veszekedni, hogy én hazudok. Alig tudtuk a lakásból kitoloncolni. Akkor látta meg a porcelánt és akkor tette azt a nevetséges árat érte. Mondtuk, hogy nem eladó. Már rendőrt akartunk hívni! Szóval, az a fajta, teljesen más. Biztos ember, de nagyon más.

Mi kisemberek vagyunk, nekünk 10 ezer forint is számít.

Többen mondtak már árat a hegedűre, volt 25 ezres, volt 50 ezres, volt 150 ezres, de volt egy 1 milliós is. Ezt azok írták, akik kép alapján látták a neten. Viszont szeretném tudni, hogy hol van bele írva, hogy Csehszlovákiában csinálták???? Mert én megnéztem nagyítóval is, de sehol nem látom azt a szót, hogy Csehszlovákia ( még idegen nyelven sem ).

2017. aug. 1. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit én linkeltem kérdést ott volt írva, szerintem arra értette a másik válaszoló. A tiédet nem tudjuk.
2017. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!