Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régi 5000 és 2000 ft-os mai...

Régi 5000 és 2000 ft-os mai napon elutasítva kereskedő részéről-milyen alapon? 07.31-ig el kell fogadja 23.59h-ig!

Figyelt kérdés

Mai napon egy boltos nem fogadta el a régi 5000 és 2000 ft-os papírpénzemet azzal az indokkal hogy kivonásra kerülnek. Igen, így van, de csak 07.31 után, addig érvényes fizetőeszköz. Ma csak 07.30 van, holnap 23.59h-ig el kell fogadnia.

Milyen alapon merészelte venni ehhez a bátorságot???


Persze ő koppant nem én végül, 6800 at fizettem volna, de nem fogadta el, hát nem fizettem. Mentem máshova ahol meg elfogadták...


2017. júl. 30. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom már nincs kedved visszamenni és beírni a panaszkönyvbe,ez lett volna a lehetőség.
2017. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem pénzből él. :-)
2017. júl. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
talán mert holnap reggeltől estig nyitva lesz, és már neki se lesz ideje elpasszolni.
2017. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ki nem szarja le mire van ideje???? o baja van jogszabaly erre tan be kene tartani... de ha egy kosza nav os arra jart volna es szarra bunteti emiatt meg o lenne megsertodve...
2017. júl. 30. 21:18
 5/12 A kérdező kommentje:
meg aztan miert is kene neki elpasszolni... o boltos.... a napi bevetel feher gazdalkodas eseten megy a bankba.... ja hogy fele eladas feketen zsebbe megy.... ja...
2017. júl. 30. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

"de ha egy kosza nav os arra jart volna es szarra bunteti emiatt "


Áruld már el, egy NAV-osnak mi köze van/lenne ahhoz, hogy az eladó nem fogadja el a pénzt? Max a fogyasztóvédelemnek.

A NAV adó és vámdolgokkal foglalkozik, nem azzal, hogy a kereskedő hogyan szolgál ki. Ha nem üti be a vásárolt összeget, az más... De hogy nem fogad el olyan pénzt, ami holnap érvényes utoljára, ez nem a NAV hatásköre.

2017. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Pont mesélte egy barátnőm, hogy a munkahelyén a céges büfében már hetek óta nem lehet a régi címletekkel fizetni, na erre varrj gombot :)

Egyébként szombaton kaptam vissza szupermarketben egy régi kétzezrest, és én is visszaadtam a pénztárosnak, hoyg adjon helyette újat. Magyarázta ő is, hogy de hát még érvényes, csak engem meg pont nem érdekelt. Megtehette volna, hogy nem ad újat és egy szót sem szóltam volna.

2017. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
bufe hat nem varrok ra gombot rendelnek kajat jokora ertekben majd amikor fizetni kene csak regivel fizetnek.... megkerdezne mas nincs???? bammeg nincs!!!!! na vagy elveszed ezt vagy buktad a rendelest mert a kajat en mar vissza nrm adom!!!! na???? mit tehetne???
2017. júl. 31. 13:22
 9/12 A kérdező kommentje:

"céges büfében már hetek óta nem lehet a régi címletekkel fizetni,"


telefonommal felvemnném mit pofázik erről aztán fogyasztóvédelem aztán majd nekik elmagyarázza hogy is van ez.... meg a büntit is gondolod kifizeti...

2017. júl. 31. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
El kellett volna fogadnia. A határidő lejárta után nyilván kereskedelmi bankban illetve később az MNB-nél ő is be tudja váltani törvényes fizetőeszközre, csak az macera. Így próbált kényelmes lenni. Szavazz a pénzeddel, nem kell ott vásárolni többet. Vagy ha nem fogadja el, akkor rakd le elé a telepakolt kosarat és sétálj ki, majd ő visszapakol. Hát ha nem kell a pénzem... szóval igazad van. De kívánom hogy ennél nagyobb sérelem soha ne érjen. Te is ugyanúgy be tudod váltani a pénzt bármelyik bankban ha a nyakadon maradna a régi címletből.
2017. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!