Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régi 5000 és 2000 ft-os mai...

Régi 5000 és 2000 ft-os mai napon elutasítva kereskedő részéről-milyen alapon? 07.31-ig el kell fogadja 23.59h-ig!

Figyelt kérdés

Mai napon egy boltos nem fogadta el a régi 5000 és 2000 ft-os papírpénzemet azzal az indokkal hogy kivonásra kerülnek. Igen, így van, de csak 07.31 után, addig érvényes fizetőeszköz. Ma csak 07.30 van, holnap 23.59h-ig el kell fogadnia.

Milyen alapon merészelte venni ehhez a bátorságot???


Persze ő koppant nem én végül, 6800 at fizettem volna, de nem fogadta el, hát nem fizettem. Mentem máshova ahol meg elfogadták...


2017. júl. 30. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na, mesélek valamit: aug. 1-én kb 5 darab "lejárt" pénzzel besétáltam egy bankba - egyébként más nügyet intéztem, de a végén megkérdeztem, hogy jól tudom-e, hogy még becserélik? Nem fizetni akartam vele!!

Közölte az ügyintéző, hogy már csak a Nemzeti Bank váltja be. nem erősködtem...

Mivel én pontosan tudom, hogy azt írták: a posta és a bankok váltják be ezután, ezért átsétáltam a szemben lévő postára és ott is megkérdeztem. Láss csodát - ott meg szó nélkül beváltották :D (pedig ott eredetileg nem is akartam semmit)


Ezt csak azért írtam le, hogy ne adjátok fel, ha egyik helyen nem megy, a másikon lehet, hogy sikerül :-)

2017. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
????? banki ugyintezo neve idopont es az egesz esettel irany a pszaf.... ugy megkurjak oket h orom lesz nezni...
2017. aug. 3. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!